CLAiO utrzymuje kontakty i współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi w kraju i za granicą, czynnie uczestniczy w specjalistycznych sympozjach i konferencjach międzynarodowych, a także je organizuje (m.in. 1989, 1991, 1993 r.)
CLAiO aktywnie uczestniczy w pracach Sekcji Ogniw Elektrycznych Komitetu Elektrotechniki PAN. Współpraca naukowo-badawcza w kraju prowadzona jest z Wydziałem Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziałem Technologii Chemicznej Politechnik i Poznańskiej, Wydziałem Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Instytutem Niskich Temperatur PAN w Wrocławiu, Akademią GórniczoHutniczą w Krakowie, Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, Wo jskowym Instytutem Techniki Inżynieryjnej Wrocław, OBR Skarżysko w Skarżysku Kamiennej.
Współpraca CLAiO z instytucjami zagranicznymi obejmuje m.in. aktywne uczestnictwo w pracach Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej IEC z siedzibą w Brukseli, Międzynarodowego Stowarzyszenia Elektrochemicznego ISE w Genewie, Międzynarodowego Stowarzysze nia Producentów Chemicznych ródeł Prądu Interbat z siedzibą w Moskwie. Współpraca z zagranicą obejmuje też kilkanaście ośrodków badawczych w krajach Europy i Azji. cisłe, systematyczne kontakty dotyczą m.in. Instytutu Chemii Ogólnej i Nieorganicznej AN U krainy, Politechniki Kijowskiej oraz Instytutu Fizyki Ciała Stałego Uniwersytetu Łotewskiego w Rydze, a także Bułgarskiej AN i Węgierskiej AN.