Wiadomości
linia

Polska Akademia Nauk Oddział w Poznaniu wraz z poznańskimi Instytutami PAN zapraszają na sesję PANorama 2014 POZnań. Sesja pod patronatem Prezesa Poznańskiego Oddziału PAN, będzie prezentowała działalność oraz najnowsze osiągnięcia naukowe poznańskich Instytutów Polskiej Akademii Nauk. Sesja dedykowana jest prof. dr hab. Andrzejowi B. Legockiemu w 75. rocznicę urodzin.

więcej
linia

Europeana - portal udostępniający obiekty cyfrowe pochodzące ze zdigitalizowanych archiwów, bibliotek, muzeów i kolekcji audiowizualnych z całej Europy - latem tego roku opublikował swoją strategię na kolejne 5 lat. O tym w jakim kierunku podążają jej działania i jak na europejskim tle rysuje się sytuacja polskich bibliotek cyfrowych z Marcinem Werlą - kierownikiem Działu Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy w PCSS rozmawiał Marcin Wilkowski z portalu "Historia i media".

więcej
linia

24 i 25 paźdzernika 2014 r. odbędzie się konferencja naukowa Stowarzyszenia Na Tak - "Rodzice a dorosłość", organizowana w ramach cyklu "Spotkania Na Tak". PCSS - partner wydarzenia - zaprezentuje aplikację wykonaną we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Tak w ramach projektu HELPS.

więcej
linia

30 października 2014 r. w Brukseli odbędzie się konferencja podsumowująca i kończąca projekt HELPS (Housing and Home-care for the Elderly and vulnerable people and Local Partnership Strategies in Central Europe), którego koordynatoren był PCSS.

więcej
linia

W październiku aplikacja Conference4me wspierać będzie kolejne międzynarodowe wydarzenia, m.in. 12th European Fluid Machinery Congress w Edynburgu, 25th Fusion Energy Conference w Petersburgu oraz Biomedical Circuits and Systems Conference w Lozannie.

więcej
linia

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk zostało nominowane do tegorocznej edycji Polskiej Nagrody Innowacyjności. Zwycięzca wyłoniony zostanie podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który odbędzie się 27 października 2014 r. w Katowicach.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< październik 2014 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  4
  5
  6
  8
11
12
14
17
18
19
26
28
29
31
  
  
Przetargi