Ważne
linia

Zespół pracujący nad projektem Europeana Cloud (w ramach Działu Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy PCSS) otrzymał nominację do nagrody Innovation Radar w kategorii ICT na rzecz społeczeństwa (ICT for Society). Nagroda przyznawana jest przez Innovation Radar, inicjatywę Komisji Europejskiej, która ma za zadanie wspierać i promować innowacje i ich twórców, powstałe w trakcie programów FP7, CIP oraz Horizon 2020. Już teraz zachęcamy do głosowania na poznański projekt.

więcej
linia

8 i 9 listopada 2016 r. zapraszamy do Poznania na III Konferencję DARIAH-PL. Celem wydarzenia będzie prezentacja prac naukowych i badawczo-rozwojowych oraz wdrożeń związanych z humanistyką cyfrową rozumianą jako globalny czynnik innowacyjności w szeroko rozumianych naukach humanistycznych, społecznych i sztuce, który zmienia oblicze tych nauk zgodnie z duchem rozwoju społeczeństwa cyfrowego. Organizatorami Konferencji jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz PCSS.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

Aplikacja Conference4me wspierać będzie kolejne międzynarodowe wydarzenia. W drugim wakacyjnym miesiącu pojawi się m.in. na XXV International Conference of Raman Spectroscopy (ICORS2016), World Conference on Timber Engineering (WCTE2016) oraz XII Quark Confinement and Hadron Spectrum.

więcej
linia

4 sierpnia 2016 r. uruchomione zostało repozytorium Ośrodka Badań nad Totalitaryzmami im. Witolda Pileckiego - zapisyterroru.pl. Portal, na którym znaleźć można m.in. przejmujące zeznania Polaków, składane po zakończeniu II wojny światowej, został stworzony przez PCSS na bazie oprogramowania dLibra.

więcej
linia

Przy współpracy PCSS i Narodowego Instytutu Audiowizualnego powstała Baza Projektów Digitalizacyjnych, zawierająca dane na temat projektów digitalizacyjnych realizowanych w ramach trybu konkursowego priorytetu "Digitalizacja" Programu Wieloletniego Kultura+.

więcej
linia

Dostępna jest nowa wersja serwisu WWW Centrum Zarządzania Siecią PCSS. Dzięki zmianom możliwy jest m.in. szybszy i łatwiejszy kontakt użytkowników z operatorem wraz ze głoszeniem problemów we właściwy sposób, a także uzyskanie dostępu do publicznej wersji TTS PIONIER.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< sierpień 2016 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  1
  3
  6
  7
  8
  9
10
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  
  
  
Przetargi