Dzisiaj
linia

Lotnisko w Kąkolewie stało się minioną w sobotę (25. maja 2019 r.) centrum nowoczesnych technologii w obszarze lotnictwa. Podczas uroczystości z okazji 100-lecia Aeroklubu Polskiego w Poznaniu, przedstawiciele trzech instytucji zaprezentowali projekt NAVIHUB - unikalną platformę, skupiającą innowacje w zarządzaniu ruchem lotniczym.

więcej
linia
Ważne
linia

Podczas uroczystości jubileuszowych z okazji 100-lecia Politechniki Poznańskiej Profesor Jan Węglarz został odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. To drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne.

więcej
linia

Szukasz pracy w jednostce naukowo-badawczej, będącej wieloletnim liderem w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, nowoczesnej infrastruktury informatycznej oraz usług sieciowych? Interesuje Cię praca w instytucji o solidnej marce i ugruntowanej pozycji, chciałbyś pracować w młodym i dynamicznym zespole, w godzinach dostosowanych do Twoich potrzeb? Marzysz o współpracy z międzynarodowymi grupami badawczymi w ramach projektów europejskich, szukasz możliwości rozwoju i kontaktu z nowoczesnymi technologiami?

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

Mapa "Geopolonistyka" powstaje w ramach projektu „Nowoczesne narzędzia promocji działalności dydaktycznej i badawczej Instytutu Badań Literackich PAN oraz Instytutu Filologii Polskiej WNH UKSW”, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, przy współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studiów Polonistycznych. Realizacją strony technologicznej projektu zajmuje się PCSS.

więcej
linia

W dniach 28-30 maja w PCSS odbędzie się szkolenie z zakresu tworzenia kodu odpornego na błędy bezpieczeństwa (Secure Coding Training 2019), tradycyjnie organizowane przez pracowników Działu Bezpieczeństwa ICT PCSS dla społeczności programistów projektu europejskiego GN4-3. Po wydarzeniach organizowanych w poprzednich latach m.in. w Berlinie, Lizbonie czy Pradze, cykl SCT powraca do Poznania (w 2018 roku w CBPIO organizowaliśmy również powtórkę szkolenia, dedykowaną dla programistów PCSS). Do Wielkopolski przyjadą programiści reprezentujący 10 krajowych sieci dla nauki z całej Europy.

więcej
linia

21 i 22 maja 2019 roku w siedzibie PCSS odbędzie się spotkanie uczestników projektu CLONETS. Celem projektu jest stworzenie podstaw do budowy paneuropejskiej sieci do przesyłu sygnałów czasu i częstotliwości poprzez łącza światłowodowe.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< maj 2019 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
11
12
26
31
  
  
Przetargi