Ważne
linia

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Rada Użytkowników PCSS zapraszają na Konferencję Użytkowników KDM „Aplikacje, algorytmy i technologie KDM”, która odbędzie się 11 i 12 maja 2015 roku w Ośrodku Nauki Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

Projekt OPTIME został zaprezentowany na konferencji Joint Conferences of the IEEE International Frequency Control Symposium & European Frequency and Time Forum 2015 (IFCS-EFTF), która w dniach 12-16 kwietnia br. odbyła się w Denver (Kolorado) w Stanach Zjednoczonych.

więcej
linia

Budowa Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego zbliża się dużymi krokami ku końcowi. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe pomieszczeń biurowych i laboratoryjnych oraz kończy się zagospodarowywanie terenu wokół kompleksu. Lokalizacja nowej siedziby PCSS znalazła się także na mapie OpenStreetMap.

więcej
linia

Zapraszamy na fotorelację z tegorocznej edycji Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, który 14 kwietnia gościł w Ośrodku Nauki Polskiej Akademii Nauki, ul. Wieniawskiego. Tradycyjnie, impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wszystkim dziękujemy za udział i już teraz zapraszamy za rok!

więcej
linia

W ramach rozbudowy systemów obliczeniowych dostępnych dla użytkowników PCSS zainstalowano nowy klaster obliczeniowy o teoretycznej mocy obliczeniowej ponad 160 TFlops. Klaster wyposażony jest w najnowsze procesory firmy Intel z rodziny Haswell. 

więcej
linia

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu, odbywająca się w Ośrodku Nauki PAN (16-20.03.2015 r.), transmitowana była "na żywo" on-line za pośrednictwem PlatonTV. Wszystkie wykłady, łacznie z inauguracyjnym, dostępne są na Platformie Naukowej Interaktywnej Telewizji w Sieci PIONIER.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< kwiecień 2015 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
18
19
24
25
26
27
28
29
30
  
  
  
Przetargi