Ważne
linia

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Rada Użytkowników PCSS zapraszają na Konferencję Użytkowników KDM „Aplikacje, algorytmy i technologie KDM”, która odbędzie się 11 i 12 maja 2015 roku w Ośrodku Nauki Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Już teraz zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

Podobnie, jak w latach ubiegłych, tegoroczna edycja Tygodnia Mózgu, odbywająca się w Ośrodku Nauki PAN (16-20.03.2015 r.), transmitowana była "na żywo" on-line za pośrednictwem PlatonTV. Wszystkie wykłady, łacznie z inauguracyjnym, dostępne są na Platformie Naukowej Interaktywnej Telewizji w Sieci PIONIER.

więcej
linia

W ostatnim czasie zakończyły się prace realizowane w projekcie VISIONAIR mające na celu zaimplementowanie i przetestowanie współpracy wielu oddalonych od siebie projektantów. Prace badawcze prowadzone przez PCSS wraz z partnerami z innych krajów (Królewski Uniwersytet Technologiczny ze Szwecji, Uniwersytet Twente z Holandii, Uniwersytet Bristol z Wielkiej Brytanii, I2CAT z Hiszpanii oraz Uniwersytet Kaiserslautern z Niemiec) miały umożliwić projektantom jednoczesną edycję skomplikowanych modeli 3D i pozwolić oglądać na żywo rezultaty swojej pracy przy pomocy zaawansowanych systemów wizualizacyjnych, takich jak stół holograficzny, wyświetlacze UHD 3D oraz CAVE. Do wizualizacji na potrzeby projektu i demonstracji zostało wykorzystane autorskie oprogramowanie VITRALL opracowane w PCSS.

więcej
linia

Szybkie i łatwe utworzenie własnej cyfrowej biblioteki, archiwum czy muzeum, udostępnienie informacji o posiadanych zbiorach w Europeanie – dzięki technologiom chmurowym to możliwe, nawet bez posiadania własnej infrastruktury informatycznej. Jak? Za pomocą platformy LoCloud Collections.

więcej
linia

Prezentacja profesjonalnego i wysoko zaawansowanego technologicznie sprzętu, narzędzi informatycznych i uzbrojenia to główny cel 7. edycji Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EuroPolTech 2015, które w dniach 15-17 kwietnia br. odbędą się w Warszawie. W wystawie, na wspólnym stoisku z Polską Platformą Bezpieczeństwa Wewnętrznego, weźmie udział PCSS.

więcej
linia

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na stałe wpisał się w kalendarz wiosennych imprez organizowanych w naszym mieście. Wzorem lat ubiegłych na uczestników Festiwalu czekają wykłady, koncerty, pokazy filmów, stoiska interaktywne oraz warsztaty w laboratorium. Już 14 kwietnia zapraszamy do Oddziału Polskiej Akademii Nauki przy ul. Wieniawskiego na uroczystą inaugurację PFNiS i atrakcje przygotowane przez IChB PAN i PCSS.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< kwiecień 2015 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
  
  
Przetargi