Ważne
linia

Od 14 do 18 września 2015 roku zapraszamy do Poznania na 19. edycję konferencji Theory and Practice of Digital Libraries (TPDL), organizowanej przez PCSS. Już dzisiaj zachęcamy do rejestrowania się i uczestnictwa w tym wydarzeniu.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

W sierpniu asystent uczestnika konferencji, czyli Conference4me, wykorzystywany będzie podczas trzech międzynarodowych wydarzeń, oferując stały dostęp do aktualizowanej na bieżąco agendy spotkania oraz innych materiałów informacyjnych, umożliwiając m.in. zaplanowanie udziału w poszczególnych sesjach,  jak również śledzenie aktualnie trwających sesji.

więcej
linia

Na pocztku sierpnia 2015 r. strona Cyfrowego Muzeum Narodowego w Warszawie została zaktualizowana do najnowszej wersji systemu dMuseion – wersji 1.1.0. Wraz z nową wersją pojawiły się także nowe funkcjonalności.

więcej
linia

Tuż po przeprowadzce do Centrum Badań Polskiego Internetu Optycznego, zespół Działu Usług Internetu Przyszłości rozpoczął uruchamianie Laboratorium Telemedycyny. Pierwszym urządzeniem wchodzącym w skład infrastruktury Laboratorium, które powołano do życia, jest zapewniający możliwości zdalnej obecności, robot Giraff produkowany przez Giraff Technologies AB. Wspomniana „Żyrafa” odbyła swój pierwszy spacer korytarzami swojego nowego domu. Jest to pierwszy egzemplarz tego urządzenia, jaki pojawił się w Polsce.

więcej
linia

Festiwal „Przystanek Woodstock”, odbywający się w Kostrzynie nad Odrą (30.07.-01.08.2015 r.), to nie tylko muzyka. Jak co roku, wśród imprez towarzyszących, odbyły się także wykłady w festiwalowej Akademii Sztuk Przepięknych. Jeden z wykładów poprowadził prof. Jan Barciszewski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, przybliżając festiwalowej publiczności zagadnienia dotyczące biotechnologii.

więcej
linia

Na przełomie czerwca i lipca br. odbywała się w Poznaniu międzynarodowa konferencja poświęcona szeroko rozumianym zastosowaniom rozwiązań IT w rolnictwie - EFITA/WCCA/CIGR 2015. Zespół PlatonTV przeprowadził transmisję z tego wydarzenia w Sieci, obecnie udostępniono zarejestrowany materiał, a także wypowiedzi ekspertów.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< wrzesień 2015 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9
10
11
12
13
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
  
  
  
Przetargi