Ważne
linia

Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN) to program zakupu i udostępniania światowych zasobów wiedzy w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji akademickich i naukowych. Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i współrealizowany przez Poznańskie Centrum Superkoputerowo-Sieciowe.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Zapowiedzi
linia

W tym roku, na "Tę jedyną Noc w Europie" zapraszamy w piątek 27 września. Podobnie, jak w roku ubiegłym, PCSS przygotował ciekawe atrakcje w FutureLab - Inteligentnych Przestrzeniach Laboratoriów Przyszłości na ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu.

więcej
linia

Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny oraz Laboratorium Szkoły Przyszłości PCSS zapraszają na cykl warsztatów edukacyjnych "Nauczyciel XXI wieku i nowe technologie w edukacji". Zapraszamy edukatorów do tego, aby zmienili swoje lekcje w przygodę, korzystając w praktyce szkolnej z gry terenowej i mobilnego studia telewizyjnego.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

Nowe technologie strumieniowania 8K zostały zaprezentowane podczas Ars Electronica Festival 2019 w Linzu, jako zdalna demonstracja występu artystów pomiędzy Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym (Poznań, Polska) a Deep Space 8K na Ars Electronica (Linz, Austria). Było to możliwe dzięki wykorzystaniu rozwiązań opracowanych w ramach projektu Immersify w celu wspierania działań artystycznych.

więcej
linia

Przez trzy dni (11-13.09.) goszczą w PCSS uczestnicy spotkania All Hands Meeting projektu DEEP-Hybrid-DataCloud. Zadania międzynarodowego projektu to wspieranie sztucznej inteligencji (uczenie maszynowe i głębokie uczenie się), równoległe przetwarzanie bardzo dużych danych oraz analiza ogromnych strumieni danych online w rozproszonych e-infrastrukturach w europejskiej chmurze otwartej nauki (EOSC).

więcej
linia

W dniach 11-12 września odbywa się w PCSS spotkanie międzynarodowego projektu Up2U - "Up to University". W wydarzeniu udział biorą przedstawiciele 18 instytucji z 12 krajów, z którymi PCSS współpracuje nad rozwojem innowacyjnych usług dedykowanych nauczycielom i uczniom szkół średnich.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< wrzesień 2019 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  
  1
  3
14
15
18
19
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
  
  
  
  
  
  
Przetargi