Dzisiaj
linia

Połączenie robotyki oraz sztucznej inteligencji będzie motywem przewodnim tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Robotyki, która odbędzie się 14-16 listopada 2019 roku w Centrum Wykładowo-konferencyjnym Politechniki Poznańskiej. PCSS jest współorganizatorem wydarzenia w Polsce.

więcej
linia

W ramach współpracy w projekcie Immersify, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Spin Digital oraz NHK Technologies (firmy będącej wsparciem technologicznym dla NHK, publicznego nadawcy telewizyjnego w Japonii) zademonstrują wspólnie transmisję strumieniową 8K na żywo z Polski do Japonii. Transmisja będzie prezentowana publiczności podczas targów InterBEE w dniach 13-15 listopada, na stoisku NHK Technologies Hall-3 - stoisko 3113, na Messe Makuhari w Tokio.

więcej
linia
Ważne
linia

Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN) to program zakupu i udostępniania światowych zasobów wiedzy w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji akademickich i naukowych. Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i współrealizowany przez Poznańskie Centrum Superkoputerowo-Sieciowe.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

6 i 7 listopada 2019 roku w siedzibie PCSS odbyła się się trzecia edycja warsztatów CLAW (Crisis Management Workshop)  skierowana do społeczności skupionej w NREN-ach (national research and education network). Podczas wydarzenia, którego organizatorem był GÉANT, przeprowadzono symulację kryzysu w fikcyjnym państwie. Specjalnie na tę okazję przygotowano telewizyjne materiały newsowe oraz kryzysowe centrum zarządzania.

więcej
linia

Musica Posthumana to połączenie koncertu, scenicznej instalacji i choreografii. Powstałe środowisko dźwiękowe łączy w sobie muzykę instrumentalną i elektroniczną oraz sonifikuje dane ruchu ciała. W spektaklu wykorzystane są m.in. strategie uczenia maszynowego i system motion capture. Multimedialny spektakl choreograficzno-dźwiękowy zaprezentowany został publiczności w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Jednym z autorów spektaklu był Jan Skorupa z Działu Nowych Mediów PCSS.

więcej
linia

W Inteligentnej Przestrzeni Laboratoriów Przyszłości PCSS - FutureLab (ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu) otwarto wystawę "Posthuman_Data", która potrwa do 13 listopada 2019 r. Organizatorem wydarzenia jest HAT Research Center, natomiast partnerem technologicznym - PCSS.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< listopad 2019 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  1
  2
  3
18
19
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  
Przetargi