Ważne
linia

21 września 2018 r. w ramach Światowego Kongresu Informatycznego (WCC), który po raz pierwszy w historii odbywa się w Poznaniu, zaprezentowany zostanie niecodzienny pokaz działania Bomby Turinga metodami z czasów II wojny światowej. Będzie to możliwe gdzięki bezpośredniemu połączeniu między PCSS a National Museum of Computing w Bletchley Park (Wielka Brytania).

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia
Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne &amp;amp;amp;quot;Gniazdo&amp;amp;amp;quot;
Wielkopolskie Towarzystwo Genealogiczne „Gniazdo” przy technicznym wsparciu Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego stworzyło bazę wielkopolskich nekrologów do roku 1939. Już teraz naleźć można ponad 36 tysięcy wpisów.
więcej
linia
Jagiellońska Biblioteka Cyfrowa
Zainaugurowano działalność pilotażowej wersji Jagiellońskiej Biblioteki Cyfrowej. Wirtualna biblioteka ma gromadzić i udostępniać w sieci zdigitalizowane kopie najcenniejszych i najbardziej zagrożonych zniszczeniem zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Projekt wdrożony jest dzięki systemowi dLibra, opracowanemu przez Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
więcej
linia
Youtube
„Dzień z życia” pod takim hasłem kryje się niecodzienny konkurs ogłoszony przez serwis YouTube . Aby wziąć w nim udział, wystarczy 24 lipca (sobota) udokumentować jeden dzień z życia ziemi. Najciekawsze praca zostaną połączone w eksperymentalny film dokumentalny, którego producentem będzie słynny reżyser – Ridley Scott.
więcej
linia
Sieć następnej generacji
Dwie dekady temu Tim Berners-Lee stworzył World Wide Web, powszechnie nazywany Internetem. Dzisiaj mówi, że to za mało i trzeba pracować nad Siecią nowej generacji: powiązanych ze sobą danych.
więcej
linia
Facebook
Ponad pół miliarda użytkowników korzysta z Facebooka. To swoisty rekord, plasujący wspomniany serwis na pierwszym miejscu wśród portali społecznościowych. Do tego licznego grona dołączyło również niedawno Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
więcej
linia
Kalendarium
<< wrzesień 2018 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
  8
  9
16
22
23
25
26
27
28
29
30
Przetargi