Ważne
linia

Hasłem przewodnim warsztatów, które odbędą się 24 i 25 października w siedzibie PCSS, jest "Przemysł 4.0 – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw". Wydarzenie, skierowane do przedsiębiorców MŚP, ma na celu praktyczne wykorzystywanie najnowszej technologii w produkcji i biznesie.

więcej
linia

Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN) to program zakupu i udostępniania światowych zasobów wiedzy w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji akademickich i naukowych. Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i współrealizowany przez Poznańskie Centrum Superkoputerowo-Sieciowe.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

Warsztaty organizowane są przez Open & Agile Smart Cities przy wsparciu EIT Digital, Digital Enabler and Engineering. Wydarzenie, które odbędzie się 9 października 2019 r. w przestrzeniach FuterLab PCSS (ul. Zwierzyniecka 20 w Poznaniu) przeznaczone jest dla administracji polskich miast.

więcej
linia

Skaner 3D, dźwięk binauralny, roboty wykorzystywane do badań kosmosu, czy najnowsze rozwiązania medycyny spersonalizowanej - to wszystko mogli zobaczyć z bliska uczestnicy Nocy Innowacji, którzy w minioną sobotę odwiedzili siedzibę PCSS. Wydarzenie odbyło się w ramach pierwszej edycji Festiwalu Cyfryzacji.

więcej
linia

Pierwszego dnia Konferencji „Poznań 4.0. Przemysł przyszłości: to się opłaca, to działa”, odbyła się debata „Przemysł przyszłości” z udziałem Jadwigi Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii. W wydarzeniu uczestniczył także dr inż. Cezary Mazurek - Pełnomocnik Dyrektora IChB PAN d/s PCSS.

więcej
linia

Chcesz zajrzeć do laboratoriów, w których na co dzień przekuwamy projekty technologiczne na skuteczne rozwiązania dla nauki, gospodarki i innowacji społecznych? Chcesz wypróbować prototypowe urządzenia i oprogramowanie, które służą naukowcom na co dzień do kreowania pomysłów Internetu Przyszłości? Zajrzyj w tą niepowtarzalną Noc Innowacji do PCSS!

więcej
linia
Kalendarium
<< październik 2019 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  6
12
13
17
18
19
20
21
22
23
26
27
28
29
30
31
  
  
  
Przetargi