Ważne
linia

Ogłoszono listę nominowanych do tegorocznej edycji Nagrody Kryształowej Brukselki w kategoriach: nauka, biznes, administracja samorządowa, podmioty non-profit oraz nagroda indywidualna. Wśród nich znalazł się - w Kategorii Indywidualnej - kierownik Pionu Technologii Przetwarzania Danych PCSS - dr inż. Norbert Meyer oraz Instytut Chemii Bioorganicznej PAN PCSS w kategorii Nauka - instytuty naukowe PAN.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Zapowiedzi
linia

"Analityka Big Data i Sztuczna Inteligencja" to hasło przewodnie tegorocznej Konferencji Komputerów Dużej Mocy, która odbędzie się 6 i 7 czerwca 2018 roku w siedzibie PCSS. Konferencja skupiać się będzie wokół tematyki zarządzania dużą ilością danych, elementów sztucznej inteligencji, złożoności wnioskowania oraz podejmowania decyzji dla niepełnych zbiorów danych wejściowych.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia
Projektor 4K (SONY SRX T-105) z systemem pasywnej polaryzacji umożliwia przesyłanie sygnału o wysokiej rozdzielczości w 3D i został już zainstalowany w Laboratorium 4K Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.
więcej
linia
Od 13 do 19 grudnia w belgijskiej Gandawie odbywało się najważniejsze europejskie spotkanie specjalistów z dziedziny Internetu Przyszłości. Przez pięć dni uczestnicy Future Internet Week mogli uczestniczyć w kilku różnych konferencjach dotykających problematyki Internetu jutra, jak choćby architektur nowej sieci i wdrażania IP w następnej generacji ("IPv6"), żywych laboratoriów i inteligentnych miast ("Living Labs & Smart Cities") aż po najważniejsze wydarzenie skupiające instytucje Internetu Przyszłości - Future Internet Assembly (FIA). Grupa specjalistów z PCSS także uczestniczy w tym cyklu konferencji tym bardziej, że przyszłoroczna edycja Tygodnia Internetu Przyszłości odbędzie się w Poznaniu.
więcej
linia
Zespół Bezpieczeństwa PCSS stara się dotrzeć do jak najszerszego grona użytkowników Sieci. Tym razem przedstawiciel Zespołu – Gerard Frankowski odwiedził Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu. Spotkanie ze specjalistą od bezpieczeństwa cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
więcej
linia
15 grudnia 2010 r. łączna liczba publikacji w zbiorach polskich bibliotek cyfrowych przyłączonych do Federacji Bibliotek Cyfrowych (FBC) przekroczyła pół miliona. Jubileuszową pozycją jest 9254. numer „Dziennika Polskiego” z 27 listopada 1973 roku, opublikowany w Internecie na stronach Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej.
więcej
linia
Kalendarium
<< maj 2018 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  1
  2
  3
  4
  5
  6
12
13
16
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
  
  
Przetargi