Ważne
linia

Hasłem przewodnim warsztatów, które odbędą się 24 i 25 października w siedzibie PCSS, jest "Przemysł 4.0 – przekrojowy, inspirujący i praktyczny warsztat dla menadżerów przedsiębiorstw". Wydarzenie, skierowane do przedsiębiorców MŚP, ma na celu praktyczne wykorzystywanie najnowszej technologii w produkcji i biznesie.

więcej
linia

Wirtualna Biblioteka Nauki (WBN) to program zakupu i udostępniania światowych zasobów wiedzy w postaci elektronicznych czasopism, książek i baz danych dla polskich instytucji akademickich i naukowych. Program jest dofinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego i współrealizowany przez Poznańskie Centrum Superkoputerowo-Sieciowe.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia
Badania Eurobarametru: Nauka i technologia ważniejsza od sportu
Nauka popularniejsza od sportu? Tak wynika z badań Eurobarometru. Niemal 80% Europejczyków deklaruje zainteresowanie odkryciami naukowymi, 65% z nich interesuje się natomiast wiadomościami ze świata sportu. Z dalszych badań wynika, że Europejczycy chcą być również informowani o tym, co dzieje się w świecie nauki. Nie do końca natomiast ufają w to, że naukowcy chcą lub mogą rozwiązać problemy społeczeństwa.
więcej
linia
Forum Gospodarcze&amp;quot;Berlin-Wielkopolska 2010&amp;quot;

„Silni partnerzy - silne klastry - silne regiony” pod takim hasłem rozpoczęło się w Berlinie jednodniowe polsko-niemieckie Forum Gospodarcze „Berlin-Wielkopolska 2010“. Głównym celem spotkania jest połączenie sił i potencjałów obu regionów w obliczu wyzwań związanych z dotykającą regiony coraz silniej globalną konkurencją. W Forum uczestniczą także przedstawiciele Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.

więcej
linia
ETD2010

W dniach 16-18 czerwca br. w Austin (TX, USA) odbyło się trzynaste międzynarodowe sympozjum na temat elektronicznych prac dyplomowych i dysertacji ETD2010 zorganizowane przez organizację NDLTD. Na sympozjum tym pracownicy instytucji naukowych z całego świata wymieniali się doświadczeniami związanymi z popularyzowaniem idei elektronicznych prac dyplomowych i dysertacji (w skrócie ETD), a także gromadzeniem i udostępnianiem tego typu prac. Prezentowano główne działania podejmowane w tym zakresie w USA, Kanadzie, wybranych krajach Ameryki Środkowej i Południowej, a także w Afryce i Europie.

więcej
linia
Socialmedia

Okazało się, że w maju 2010 roku użytkownicy Internetu z Wielkiej Brytanii po raz pierwszy częściej odwiedzali strony portali społecznościowych niż wyszukiwarek internetowych. Według portalu Hitwise w maju 2010 roku portale społecznościowe odnotowały 11.88% odsłon, natomiast wyszukiwarki internetowe 11.33%. Oznacza to, że maj był pierwszym miesiącem w którym popularność portali społecznościowych przewyższyła popularność wyszukiwarek internetowych.

 

więcej
linia
Kalendarium
<< październik 2019 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  6
12
13
17
18
19
20
21
23
26
27
28
29
30
31
  
  
  
Przetargi