Dzisiaj
linia

Podczas wystawy towarzyszącej AAL Forum (26-28 września 2016 r. w Gallen, Szwajcaria), zaprezentowana zostanie demonstracja prototypu systemu Fit4Work.

więcej
linia

Podczas XVIII Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2016, odbywającej się od 23 do 26 września w Bednarach, PCSS zaprezentuje usługi, aplikacje i technologie dla inteligentnego rolnictwa - projekt Foodie, automatyczną analizę danych w teledetekcji oraz prototypowy system obsługi stref bezpieczeństwa z automatycznym dozorem.

więcej
linia

Na przełomie września i października (24.09. – 02.10.2016) zapraszamy do Warszawy na XX Festiwal Nauki. W pracowniach, laboratoriach, salach doświadczalnych i seminaryjnych odbędzie się szereg pokazów, warsztatów i prelekcji. Współorganizatorem wydarzeń festiwalowych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego będzie PCSS.

więcej
linia

Zespół pracujący nad projektem Europeana Cloud (w ramach Działu Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy PCSS) otrzymał nominację do nagrody Innovation Radar w kategorii ICT na rzecz społeczeństwa (ICT for Society). Nagroda przyznawana jest przez Innovation Radar, inicjatywę Komisji Europejskiej, która ma za zadanie wspierać i promować innowacje i ich twórców, powstałe w trakcie programów FP7, CIP oraz Horizon 2020. Już teraz zachęcamy do głosowania na poznański projekt.

więcej
linia
Ważne
linia

Po roku od otwarcia Centrum Badawczego Polskiego Internetu Optycznego na mapie Poznania powstaje kolejna, sygnowana logiem PCSS instytucja, dzięki której poznański ekosystem innowacji jeszcze mocniej zarysuje swój badawczy, a jednocześnie prospołeczny wymiar. Dzięki FutureLab poznańscy innowatorzy staną się bardziej aktywni w relacjach z polskimi i zagranicznymi firmami, uczelniami i organizacjami pozarządowymi. W przestrzeniach Future Lab przy ul. Zwierzynieckiej 20 planowane jest organizowanie ponad 100 wydarzeń rocznie.

więcej
linia

W celach badawczych Fundacja Europeana poszukuje młodych naukowców wykorzystujących zbiory cyfrowe dostępne w Europeanie, w tym także zbiory Federacji Bibliotek Cyfrowychprowadzonej przez PCSS.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Zapowiedzi
linia

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń na wystąpienia i referaty na Konferencję DATeCH 216 (Digital Access to Textual Cultural Heritage), która odbędzie się 6 i 7 października w Poznaniu. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 maja br. 

więcej
linia

8 i 9 listopada 2016 r. zapraszamy do Poznania na III Konferencję DARIAH-PL. Celem wydarzenia będzie prezentacja prac naukowych i badawczo-rozwojowych oraz wdrożeń związanych z humanistyką cyfrową rozumianą jako globalny czynnik innowacyjności w szeroko rozumianych naukach humanistycznych, społecznych i sztuce, który zmienia oblicze tych nauk zgodnie z duchem rozwoju społeczeństwa cyfrowego. Organizatorami Konferencji jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz PCSS.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

Redakcja miesięcznika "Computerworld" po raz dwudziesty organizuje Konkurs Lider Informatyki. Rywalizacja jest otwarta dla firm oraz instytucji, które efektywnie wykorzystują innowacyjne rozwiązania ICT. W tym roku z okazji jubileuszu Konkursu biorą udział laureaci wszytskich poprzednich edycji. PCSS został nominowany w kategorii "Użyteczność publiczna i ochrona zdrowia".

więcej
linia

Konsorcjum DARIAH-PL, Koalicja Otwartej Edukacji (KOED) oraz DARIAH-DE zapraszają na serię warsztatów: "Public humanities and digital humanities: mutual inspiration and common (digital) tools". Celem wydarzenia jest wzmocnienie współpracy między środowiskiem akademickim a instytucjami kultury i dziedzictwa (GLAM – Galleries, Libraries, Archives, Museums). Warsztaty poprowadzą m.in. przedstawiciele Działu Bibliotek Cyfrowych i Platform Wiedzy PCSS.

więcej
linia

Konferencja odbędzie się w 2 i 3 grudnia 2016 roku w Poznaniu. Jej program został tak zaprojektowany, by szerokie grupy osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i pracujących z nimi specjalistów oraz wolontariuszy, mogły zaczerpnąć wiedzy i refleksji związanej z porozumiewaniem się. PCSS, prowadzący badania w obszarze e-włączania społecznego, telerehabilitacji czy telemedycyny, będzie partnerem technologicznym wydarzenia.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< wrzesień 2016 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  3
  4
  5
10
11
15
16
17
18
  
  
Przetargi