Ważne
linia

8 i 9 listopada 2016 r. zapraszamy do Poznania na III Konferencję DARIAH-PL. Celem wydarzenia będzie prezentacja prac naukowych i badawczo-rozwojowych oraz wdrożeń związanych z humanistyką cyfrową rozumianą jako globalny czynnik innowacyjności w szeroko rozumianych naukach humanistycznych, społecznych i sztuce, który zmienia oblicze tych nauk zgodnie z duchem rozwoju społeczeństwa cyfrowego. Organizatorami Konferencji jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz PCSS.

więcej
linia

Dostępna jest nowa wersja serwisu WWW Centrum Zarządzania Siecią PCSS. Dzięki zmianom możliwy jest m.in. szybszy i łatwiejszy kontakt użytkowników z operatorem wraz ze głoszeniem problemów we właściwy sposób, a także uzyskanie dostępu do publicznej wersji TTS PIONIER.

więcej
linia

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń na wystąpienia i referaty na Konferencję DATeCH 216 (Digital Access to Textual Cultural Heritage), która odbędzie się 6 i 7 października w Poznaniu. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 16 maja br. 

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 następna > ostatnia >>
Wiadomości
linia

Przy współpracy PCSS i Narodowego Instytutu Audiowizualnego powstała Baza Projektów Digitalizacyjnych, zawierająca dane na temat projektów digitalizacyjnych realizowanych w ramach trybu konkursowego priorytetu "Digitalizacja" Programu Wieloletniego Kultura+.

więcej
linia

Na platformie PlatonTV dostępne są materiały zrealizowane podczas 28. edycji Konferencji EURO 2016 (European Conference on Operational Research), która odbywała się od 3 do 6 lipca w Centrum Wykładowo-konferencyjnym Politechniki Poznańskiej. Było to jedno z największych w Europie wydarzeń, dotyczących badań operacyjnych.

więcej
linia

Dział Usług Internetu Przyszłości PCSS opracował dla Centrum Turystyki Kulturowej Trakt stronę internetową, która pełni rolę interaktywnego przewodnika po poznańskim Trakcie Królewsko-Cesarskim. Strona, zintegrowana z mapą cyfrową, opartą na referencyjnych zasobach geoinformacyjnych Miasta Poznania rozwijanych przez Geopoz, dostarcza informacji na temat obiektów znajdujących się na Trakcie.

więcej
linia
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>
Kalendarium
<< lipiec 2016 >>
Po
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Ni
  
  
  
  
  2
  8
  9
10
12
13
14
16
17
18
19
21
22
23
24
25
28
30
31
Przetargi