Wiadomości
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe gościło w miniony weekend trzynastu pracowników ambasad różnych krajów na terenie Niemiec. Dyplomaci z Albanii, Rumunii, Chin, Grecji, Serbii, Rosji, Kirgistanu i Polski przyjechali do Poznania w ramach programu niemieckiego MSZ. Goście zapoznali się z działalnością PCSS, jako jednej z wizytówek Wielkopolski.
Podczas spotkania w siedzibie PCSS działalność centrum przedstawili Kierownik Działu Komputerów Dużej Mocy - dr inż. Norbert Meyer i Kierownik Działu Usług Sieciowych - dr inż. Cezary Mazurek. – Takie spotkania to niebywała okazja. Pokazując reprezentantom poszczególnych krajów czym się zajmujemy i z kim współpracujemy, mamy szansę na pozyskanie nowych partnerów - przyznał dr Mazurek.

Dyplomaci przyjechali do Poznania w ramach programu niemieckiego MSZ – Kolegium Dyplomatyczne. Podczas organizowanych co kilka tygodni spotkań na terenie różnych niemieckich krajów związkowych, uczestnicy poznają tajniki funkcjonowania niemieckiej polityki, administracji i gospodarki, a także podróżują do krajów, z których pochodzą uczestnicy programu.

Zapraszając dyplomatów do Poznania, pracownicy polskiego MSZ chcieli zaprezentować prężny polski ośrodek naukowy, biznesowy i kulturalny, potrafiący wykorzystać swój potencjał i położenie, również w stosunkach z Niemcami. - Poznań jest połączony z instytucjami naukowymi z całego świata. To robi wrażenie. Te projekty PCSS, które mnie osobiście najbardziej zainteresowały, to telemedycyna i elektroniczna administracja. To bardzo ważne, by dzisiejsze władze miast starały się być jak najbliżej swoich mieszkańców - mówił po spotkaniu dyrektor Kolegium Dyplomatycznego - ambasador Hans Peter Schiff .

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe zostało zaprezentowane zagranicznym gościom jako jedna z wizytówek Wielkopolski, obok takich regionalnych symboli, jak Międzynarodowe Targi Poznańskie, Kompania Piwowarska i fabryka Solaris Bus & Coach.
Dr Norbert Meyer z PCSS prezentuje grupie dyplomatów dzialalność centrum.
Kinga Jurga