Wiadomości
Noc Naukowców
Co łączy kuchnię i laboratorium chemiczne? Jak wyhodować nową rasę psa? Czy każdy może zostać astronautą? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziemy podczas tegorocznej edycji „Nocy Naukowców”. Impreza odbędzie się 24 września w Poznaniu i kilku innych polskich miastach. Współorganizatorem wydarzenia jest PCSS.
To będzie jedyna taka noc w roku, noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie – 24 września – w całej Europie odbędą się imprezy i zabawy popularno-naukowe. A wszystko po to, by pomóc nam lepiej poznać i zrozumieć otaczający nas świat.

„Noc Naukowców” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a jej idea – zbliżenie świata nauki do świata ludzi – przynosi coraz wymierniejsze efekty.

Podczas wspomnianej nocy naukowcy odejdą od swoich codziennych obowiązków, opuszczą swoje gabinety i laboratoria, by bawić się wspólnie z uczestnikami imprezy. Każdy będzie mógł się na przekonać, że nauka nie jest nudna, a wręcz przeciwnie – jest pasjonująca i ciekawa. Zobaczymy naukowców w nietypowych sytuacjach, a publiczność w roli naukowców. Zajęcia, warsztaty i konkursy przewidziane są dla wszystkich uczestników, niezależnie od wieku.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

Już teraz wiadomo, że tegoroczna „Noc Naukowców” cieszy się ogromną popularnością. Ważne jest więc, by właśnie z powodu dużego zainteresowania oraz ograniczonej liczby miejsc na niektóre zajęcia, odpowiednio wcześnie dokonać rejestracji. Co warte podkreślenia – wstęp na poszczególne imprezy jest wolny.

Link rejestracyjny podany jest poniżej:
http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/online/rejestracja.php

Organizatorami poznańskiej edycji akcji są: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk oraz Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Szczegółowy program „Nocy Naukowców” dostępny jest poniżej w formacie pdf.
Agnieszka Wylegała