Wiadomości
Ruszyła pierwsza e-klasa
Laptopy zamiast zeszytów na szkolnych ławkach? To nie kolejny pomysł reżysera filmów science fiction, a codzienność w poznańskim gimnazjum nr 56. Od września w szkole funkcjonuje pierwsza w Poznaniu, a trzecia w kraju e-klasa.
Na lekcji historii uczniowie mogą obejrzeć rekonstrukcję bitwy, na biologii wirtualny szkielet, a na geografii slajdy z poszczególnymi kontynentami. To wszystko dzięki nowoczesnej bazie: sali multimedialnej, klasom wyposażonym w tablice interaktywne, rzutnikom multimedialnym, telewizorom plazmowym. Każda sala lekcyjna ma także  łącze internetowe i komputer dla nauczyciela. Jak zapewnia jednak dyrektor gimnazjum Sławomir Eliks, w szkole nie zrezygnowano zupełnie z tradycyjnych zeszytów i podręczników, ale nie będą one używane w takim stopniu jak dawniej.

W poznańskim gimnazjum od lat działa platforma e-learningowa, która idealnie sprawdza się w tych warunkach. Dzięki temu uczniowie mogą wykonywać pewne zadania lub komunikować się z nauczycielami nie tylko w szkole, ale także w domu. W ten sposób odrabiane są także niektóre prace domowe. Można je ściągnąć na komputer, odpowiednio przygotować, a następnie odesłać do nauczyciela.

Od dłuższego czasu w Gimnazjum nr 56 funkcjonuje klasa TECHNET z ECDL. Jej oferta skierowana jest do tych uczniów, którzy wykazują duże zainteresowania informatyką i nowoczesnymi technologiami. Podczas trzech lat nauki, uczniowie nabywają umiejętności między innymi z zakresu obsługi systemu Linux, tworzenia stron WWW, obsługi baz danych My SQL, języka PHP i grafiki komputerowej. Uczniowie zdobywają Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL.

Już teraz dyrektor Eliks zapowiada, że w przyszłym roku chciałby uruchomić kolejną e-klasę w swojej szkole.

źródło: http://di.com.pl/news/34068,1,0,Otwarto_pierwsza_e
Agnieszka Musialska