Wiadomości
Miejski Informator Multimedialny
Oficjalna strona miasta Poznania – Miejski Informator Multimedialny (MIM)  zwyciężył w rankingu stron www urzędów miejskich, marszałkowskich i wojewódzkich przeprowadzonym przez miesięcznik informatyków i menedżerów IT sektora publicznego "IT w administracji". Warto podkreślić, że  autorem technicznej strony nagrodzonego portalu jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
W tegorocznym rankingu brano pod uwagę osiemnaście serwisów urzędów miejskich, które – według miesięcznika "IT w administracji" – są najbardziej rozbudowane spośród testowanych stron urzędowych, zaawansowane technologicznie oraz promowane podczas wszelkich akcji i imprez miejskich. Sprawdzano przede wszystkim ich funkcjonalność oraz publikowane treści skierowane do szerokiej masy odbiorców. Nie tylko mieszkańców samego miasta, ale także przyjezdnych, turystów z zagranicy, inwestrów i organizacji pozarządowych. Kryteria testowe zostały tak dobrane, aby uwzględniały wszystkich adresatów.

MIM
otrzymał największą liczbę punktów wśród miejskich serwisów, biorąc pod uwagę wszystkie kryteria testów. Według oceniających to właśnie poznańska strona ma logiczną strukturę, bardzo intuicyjny układ elementów i jest „lekka” wizualnie, a wszystko to wpływa na olbrzymią wygodę obsługi.

Niewątpliwie do sukcesu MIM przyczyniło się także Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. PCSS jest bowiem nie tylko autorem technicznej strony portalu, ale także aplikacji tam zawartych, a w porozumieniu z urzędem miasta projektuje i wdraża nowe, innowacyjne rozwiazania informatyczne.
Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
MIM Poznań