Wiadomości
LOGO GeeCON
W maju w Poznaniu gościli uczestnicy drugiej edycji konferencji GeeCON, której tematyka skupia się wokół języka Java i technologii opartych na Java Virtual Machine. W stolicy Wielkopolski spotkało się około 450 miłośników JAVY.
Poznańska konferencja organizowana była przez Polish Java User Group, Poznań Java User Group i stowarzyszenie Grupa Informatyczno-Kulturalna przy wsparciu PCSS, miasta Poznania oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Spotkania i wykłady odbywały się w Multikinie 51 przy ul. Królowej Jadwigi. Podczas trzech dni trwania konferencji około 450 uczestników wzięło udział w 40 różnego rodzaju wykładach, przygotowanych przez znanych nie tylko w Europie, ale również na świecie, praktyków związanych z samym językiem Java i pokrewnymi technologiami. Wśród nich znaleźli się m. in. Jonas Boner, Craig L. Russel, czy Charles Oliver Nutter.
 
Uczestnicy poznańskiego GeeCONa mieli okazję wymienić doświadczenia dotyczące nowoczesnych metod wytwarzania oprogramowania, architektury rozproszonych systemów informatycznych oraz metodyk zarządzania zespołami programistycznymi.

Zgodnie z opinią większości uczestników tegoroczna konferencja odniosła także spory sukces organizacyjny. Ponad 90% osób pytanych w ankiecie o sposób jej przygotowania, wyraziło się o niej pozytywnie. O tym jak sprawnie została ona przeprowadzona, świadczyć może fakt, że wielu uczestników porównywało poznańskiego GeeCONa do konferencji DEVOXX – największej tego typu imprezy w Europie, gromadzącej ponad 3000 uczestników z całego świata.

Atmosferę z poznańskiego Multikina w idealny sposób oddaje filmik, podsumowujący tegoroczne spotkanie:


Agnieszka Musialska