Wiadomości
Oficjalny serwis internetowy miasta Poznania zmienił szatę graficzną. Pojawiła się również nowa,"odchudzona" wersja portalu adresowana do użytkowników telefonów komórkowych i innych przenośnych urządzeń.
Nowy portal to efekt prac prowadzonych od kilku miesięcy przez inżynierów z Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, współtwórcy portalu i partnera technologicznego Miasta, oraz redakcję portalu. Nowe oblicze Miejskiego Informatora Multimedialnego można obejrzeć wybierając przejście na wersję "beta" serwisu, dostępną pod adresem www.poznan.pl.

Zmianom uległa nie tylko szata graficzna portalu, ale również układ i organizacja treści. Strona wzbogaciła się też o nowe zakładki: samorząd, komunikacja i kultura. Umieszczono w nich informacje i usługi, które w poprzedniej wersji portalu były rozproszone. Serwis stał się jeszcze bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym. Tym razem wprowadzono możliwość przeglądania strony w tzw. "wysokim kontraście" i unowocześniony system powiększania czcionki, dzięki którym osoby niedowidzące mogą teraz lepiej dopasować sposób wyświetlania treści do swoich indywidualnych potrzeb. Portal został też zintegrowany z popularnymi serwisami społecznościowymi.

Od tego roku portal jest dostępny w dwóch wersjach, nowa, "odchudzona" wersja jest dostępna dla użytkowników telefonów komórkowych i urządzeń przenośnych pod adresem m.poznan.pl. Kolejną atrakcją jest wyposażenie portalu w mechanizmy automatycznego tworzenia tzw. fotokodów, czyli obrazków, za pomocą których można kodować krótkie informacje i adresy www odsyłające użytkownika wprost do informacji źródłowej. Po pobraniu odpowiedniej aplikacji na telefon komórkowy, wystarczy zeskanować za pomocą telefonu wybrany kod, a zawarta w nim treść wyświetli się natychmiast na ekranie telefonu lub użytkownik zostanie skierowany bezpośrednio na stronę internetową.

Kolejne zmiany w Miejski Informatorze Multimedialnym potrwają jeszcze kilka tygodni. W tym czasie internauci będą mogli zgłaszać swoje uwagi mailem na adres podany na tytułowej stronie nowej wersji portalu.
Kinga Jurga

Powiązane projekty:
MIM Poznań