Wiadomości
Największe w Europie targi świata IT już od 1 do 5 marca w Hanowerze. Dla fanów nowoczesnych technologii mamy bezpłatne bilety wstępu, które upoważniają do darmowego przejazdu komunikacją miejską w dniu imprezy.
Tematem przewodnim tegorocznych targów CeBIT jest przetwarzanie w chmurze, które w świecie IT cieszy się ostatnio niebywałym zainteresowaniem. Według ekspertów, cloud computing zrewolucjonizuje cały sektor teleinformatyczny. Szacuje się, że do 2014 roku globalna wartość rynku "w chmurze" wyniesie 148,8 bilionów dolarów.

Tegoroczna impreza w Hanowerze ma być przeglądem "chmurowych" aplikacji i usług zarówno dla biznesu, jak i celów prywatnych. Zgromadzone firmy zaprezentują najlepsze praktyki, jakie stosują w przemyśle, również z wykorzystaniem przetwarzania chmurowego. Wśród nich 7 przedsiębiorstw z Wielkopolski, które na co dzień działają w ramach Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego. Na stoisku zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przedsiębiorcy przedstawią wspólne osiągnięcia w dziedzinie e-infrastruktury i nowoczesnych usług ICT.

CeBIT 2011 będzie również centrum informacji o cloud computingu dla konsumentów. Odwiedzający będą mogli się dowiedzieć czym dokładnie jest przetwarzanie w chmurze, jak z nim pracować bezpiecznie i odpowiedzialnie, a także jakie cloud innowacje będą dostępne wkrótce. Z cloud aplikacji korzysta już szerokie grono konsumentów, dla wielu użytkowników powszechne jest udostępnianie zdjęć i wideo przez internet. Normą stało się też utrzymywanie profili osobistych w portalach społecznościowych, takich jak Facebook czy LinkedIn, a także tworzenie, wymiana i przechowywanie dokumentów przez internet.

Targi CeBIT w Hanowerze odbywają się już od 25 lat i są uważane za jedną z największych tego typu imprez na świecie. Słyną z nowatorskich produktów i innowacyjnych premier. W zeszłym roku w imprezie wzięło udział ponad 4 tysiące wystawców z 68 krajów.

W sprawie wejściówek na targi prosimy kontaktowac się pod adresem: info@wklaster.pl
Ilość biletów ograniczona.
Kinga Jurga

Powiązane projekty:
WKlaster