Wiadomości
Logo 3. Tygodnia Mózgu
W dniach od 14 do 18 marca odbędzie się w Poznaniu 3. Tydzień Mózgu (Brain Awareness Week). Współorganizatorami imprezy są Oddział Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu oraz poznański Instytut Chemii Bioorganicznej PAN. Transmisję „na żywo” z tego wydarzenia przeprowadzi Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.
Światowy Tydzień Mózgu organizowany jest w Polsce już po raz dwunasty. Wydarzenie to ma na celu popularyzację wiedzy o mózgu, jak również postępów w badaniach nad tym ważnym narządem. W Polsce imprezy towarzyszące odbędą się m. in. w Warszawie (12. edycja), Krakowie (10. edycja), Lublinie (6.edycja), Poznaniu (3. edycja) oraz Katowicach (2. edycja).

Uczestnicy organizowanego w stolicy Wielkopolski 3. Tygodnia Mózgu będą skupiali się na zagadnieniach psychologicznych, psychiatrycznych, neuronaukowych oraz antropologicznych i ewolucyjnych. Dziewięć barwnych wykładów wprowadzi nas w świat naszego mózgu i zmierzy się z próbą odpowiedzi na następujące pytania:

•    czy uzależnienia oszukują mózg?
•    czy mamy wolną wolę?
•    jak rozwijała się integracja naszych funkcji z punktu widzenia ewolucji,
•    przyczyny występowania różnic między nami,
•    jak mózg zarządza naszą uwagą,
•    jak żyć z anoreksją i ADHD,
•    dlaczego prawa półkula mózgu pracuje inaczej niż lewa?

Transmisję „na żywo” ze wszystkich spotkań przeprowadzi Zespół Edukacji i Systemów eLearning z PCSS. Transmitowany obraz będzie zrealizowany z trzech kamer, udostępniony w postaci strumienia wideo nadawanego w dwóch przepływnościach: 1,4 Mbit/s i 960x540 pikseli oraz 0,9 Mbit/s i 640x360 pikseli.

Po zakończeniu konferencji będzie możliwość ponownego obejrzenia lub pobrania materiałów wideo. Osoby zainteresowane, które nie brały udziału w poprzedniej edycji Tygodnia Mózgu, zachęcamy do zapoznania się z materiałami archiwalnymi.

Warto dodać także, że w związku z dużą liczbą zainteresowanych bezpośrednim udziałem w wykładach, w tym roku dodatkowo będzie wyświetlany obraz z warsztatów na zewnątrz sali konferencyjnej.

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
Transmisje z wydarzeń