Wiadomości
MIM, czyli Miejski Informator Multimedialny, ponownie okazał się najlepszy. Podczas odbywającej się w Hradec Kralove międzynarodowej konferencji V4DiS/ISSS LORIS, Poznań odebrał nagrodę „Euro Crest Awa@rd the best website 2011” w konkursie na najlepszą stronę miejską.
Konkurs na najlepszą stronę miejską Eurocrest organizowany jest przez czeskie stowarzyszenie Zlaty Erb (Złota @), we współpracy z Komisja Europejską oraz europejskimi stowarzyszeniami na rzecz budowy społeczeństwa informacyjnego.

Miejski Informator Multimedialny został nagrodzony za wdrożone e-usługi i nowatorskie rozwiązania dla mieszkańców. List gratulacyjny dla Miasta Poznania odebrał z rąk wicemarszałka Senatu Republiki Czeskiej Premysla Sobotki redaktor naczelny MIM-a Wojciech Pelc.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza nagroda dla MIM-a. W październiku ubiegłego roku serwis stolicy Wielkopolski zajął 1. miejsce w rankingu stron www urzędów miejskich miesięcznika „IT w administracji”.

Do sukcesu informatora przyczyniło się niewątpliwie Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. PCSS jest nie tylko autorem technicznej strony portalu, ale także aplikacji tam zawartych, a w porozumieniu z Urzędem Miasta projektuje i wdraża nowe, innowacyjne rozwiązania informatyczne.
Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
MIM Poznań