Wiadomości
Logo GeeCON
Na cztery dni – od 11 do 14 maja 2011 – Kraków stał się światową stolicą Javy. Wszystko za sprawą międzynarodowej konferencji GeeCON. Partnerem technicznym wydarzenia jest PCSS.
GeeCON to międzynarodowa konferencja, skupiająca się wokół języka Java i technologii opartych na Java Virtual Machine. Celem spotkań, jak każdego roku, jest stworzenie wydarzenia, które staje się forum wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących tematyki IT. W szczególności będą poruszane tematy nowoczesnych metodyk wytwarzania oprogramowania, języka Java i innych technologii programistycznych działających w oparciu o Java Virtual Machine.

W tym roku na konferencji pojawią się światowej sławy prelegenci wśród których będą m. in.:
•    Juergen Hoeller – współtwórca Spring Framework, autor bestselleru Expert 1-on-1 J2EE Development without EJB
•    Emmanuel Bernard – platform architect w JBoss
•    Danny Coward – platform architect w firmie Oracle
•    David Pollak – twórca frameworka Lift oraz ekspert języka Scala
•    Andres Almiray – znawca alternatywnych jezyków na maszyne JVM
•    Heinz Kabutz – autor “The Java Specialists’ Newsletter”, czytanego w 120 krajach przez 50000 osób
•    Jaroslav Tulach – twórca NetBeans IDE oraz Architekt NetBeans Platform
•    Jim Webber  – autor Rest in Practice, ekspert w zakresie SOA i WebServices

Tegoroczny GeeCON to aż trzy niepowtarzalne wydarzenia:


1) GeeCON University – dzień, w którym najciekawsze tematy omawiane są bardziej szczegółowo podczas 3 godzinnych wykładów. Odbędzie się on 11 maja w krakowskim Multikinie.

2) W dniach 12 i 13 maja również w kinie odbędzie się główna konferencja. Podczas wykładów eksperci podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą z tematów takich jak Java, Agile, Cloud, NoSQL, Groovy, Scala.

3) 14 maja odbędzie się Community Day czyli dzień warsztatów. W tym dniu można wziąć udział również w pierwszym “HackerGarten” w Polsce!

GeeCON to również absolutnie unikatowa atmosfera wspierana przez wielkie ekrany i doskonałe nagłośnienie oraz wyjątkowa szansa do spotkania się z deweloperami, architektami oraz liderami zespołów tworzących społeczność Javową na całym świecie, którzy z przyjemnością w kuluarach porozmawiają z każdym.

Wszystkie wystąpienia rejestrować będzie Zespół Usług Sieciowych z PCSS.
Agnieszka Musialska