Wiadomości
Transmisję na żywo w internecie z tegorocznego Ogólnopolskiego Spotkania Młodych na polach lednickich zrealizowało Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Dzięki PCSS w spotkaniu lednickim zdalnie uczestniczyło blisko 7 tysiecy osób. Przez dwanaście godzin ciągłej transmisji odnotowano przeszło 11,5 tysiąca żądań dostępu do strony i wysłano 3,5 tysiąca GB danych.

Transmisja była nie lada wyzwaniem dla PCSS, gdyż wymagała zapewnienia na polach lednickich bezprzewodowego łącza o stosunkowo dużej przepustowości, działającego bez zakłóceń pomimo uruchomienia szeregu innych bezprzewodowych urządzeń. Samo łącze do Internetu zapewniła firma Awakom. Dzięki doświadczeniu i rozbudowanej infrastrukturze Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem.

Tegoroczne Spotkanie Młodych oparte było na przesłaniach kierowanych przez Jana Pawła II do młodych gromadzących się na polach lednickich w latach 1997-2004. W tym roku spotkanie w Lednicy odbyło się w 20-lecie bierzmowania młodzieży świata podczas VI Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie oraz w 14-lecie przybycia na pola lednickie Ojca Świętego w helikopterze, aby przeprowadzić wiernych przez granicę czasu w III tysiąclecie.

fot. Marcin Procyk
Kinga Jurga

Powiązane projekty:
Transmisje z wydarzeń