Wiadomości
Logo Nabór 2011
15 czerwca 2011 roku o godziny 14.00 rozpocznie się elektroniczna rekrutacja do poznańskich żłobków. Systemową obsługę rekrutacji prowadzi PCSS.
System rekrutacji został stworzony w PCSS w grudniu 2002 roku w porozumieniu z Urzędem Miasta Poznania, Kuratorem Wielkopolskim i dyrektorami poznańskich szkół. Sprawdzone w Poznaniu moduły wdrażane są w kolejnych lokalizacjach i obecnie PCSS rozwijając system współpracuje z 18 organami prowadzącymi placówki oświatowe w Polsce. System hostowany jest na serwerach PCSS.

System Nabór jest pierwszym systemem łączącym w sobie elektroniczną rekrutację do wszystkich szczebli placówek oświatowych: żłobków, przedszkoli, oddziałów zerowych, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.  Podzielony jest na dwa moduły: 

• rekrutacja – pozwala na przeprowadzanie rekrutacji do poszczególnych typów placówek
• praca bieżąca, który służy do przechowywania aktualnych informacji na temat przydziału poszczególnych uczniów do oddziałów. System gromadzi dane na poziomie wszystkich roczników, co zapewnia możliwość: kontroli obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, kontroli obowiązku szkolnego oraz kontroli obowiązku nauki

Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
Nabór