Wiadomości
Zwycięzcy poznańskiej edycji Hack4Europe oraz laureaci konkursu Komisji Europejskiej Hack4Europe, w kategorii „projekt o największej wartości biznesowej”, spotkali się w Warszawie z ministrem gospodarki – Waldemarem Pawlakiem.
SaveUp Team to studenci Politechniki Poznańskiej: Paweł Elbanowski, Tomasz Grzywalski, Jakub Jurkiewicz, Wojciech Radomski, Marcin Szajek i Jakub Porzuczek oraz absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Arkadiusz Skuza. To oni, podczas poznańskiej edycji Hack4Europe, stworzyli zwycięską aplikację – Art4Europe. Na jej temat pisaliśmy już wielokrotnie („Hack4Europe! 2011 w Poznaniu: nagrody rozdane!” oraz „Hack4Europe!: Art4Europe wśród zwycięzców”).

Wicepremier Waldemar Pawlak, który zaprosił na spotkanie młodych programistów wyraził nadzieję, że po laurach w międzynarodowych konkursach, studenci zostaną docenieni także w Polsce. Po dokładniejszym wyjaśnieniu działania prototypu aplikacji, minister Pawlak sam przekonał się o jej funkcjonalności: „Może być ona narzędziem promocji polskiej kultury i sztuki, m.in. podczas naszej prezydencji" – dodał na koniec.

Relacja TVP INFO ze spotkania dostępna tutaj.
Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
EuropeanaLocal