Wiadomości
Logo CineGrid Day
Na towarzyszącej tegorocznym targom IBC w Amsterdamie, konferencji „CineGrid Day 2011”, przedstawiciele Działu Sieci PCSS zaprezentują osiągnięcia i aplikacje związane z wideo wysokiej rozdzielczości.
Targi IBC to międzynarodowa konferencja producentów sprzętu, oprogramowania i contentu branży telewizyjnej. To jedno z najważniejszych wydarzeń na globalnym rynku audiowizualnym, podczas którego profesjonalistom zajmującym się tworzeniem, zarządzaniem oraz emisją mediów przedstawiana jest oferta handlowa firm usługowych i producentów sprzętu i oprogramowania.

Impreza składa się z części wystawowej (9-13.09.2011) oraz konferencyjnej (8-13.09.2011), podczas których zostaną zaprezentowane najnowsze osiągnięcia w dziedzinach: transmisji, mobilnej telewizji, IPTV, digital signage oraz R&D, stanowiących podstawy zarówno dzisiejszego przemysłu medialnego, jak i jego rozwoju w przyszłości. Podobnie jak w latach poprzednich impreza odbędzie się w Amsterdamie.

Targom towarzyszyć będzie jednodniowa konferencja „CineGrid Day 2011”, organizowana przez Uniwersytet w Amsterdamie, WAAG Society oraz SURFNet.  Podczas jej trwania przedstawiciele Działu Sieci PCSS zaprezentują osiągnięcia w dziedzinie wideo wysokich rozdzielczości. Zademonstrują m.in. transmisję strumieniową wideo 3D w rozdzielczości 4K z Poznania do Amsterdamu. Transmisja będzie  realizowana za pomocą systemu kodowania i transmisji JPEG2000 firmy Intopix oraz własnego oprogramowania tworzonego w PCSS. Projekcja odbędzie się na dwóch 130-kilogramowych projektorach SONY SRX T-105 przewiezionych specjalnie na tę okazję z laboratorium PCSS. Przedstawiona zostanie również przystawka do kamery 4K RED ONE, pozwalająca na przechwytywanie wideo live 4K.
Agnieszka Musialska

Powiązane działy:
Pion Technologii Sieciowych