Wiadomości
Przed nami czwarta edycja konferencji „Open World Forum”. Od 22 do 24 września 2011 w Paryżu odbędzie międzynarodowy szczyt, na którym pojawiają się decydenci oraz przedstawiciele firm i społeczności open source. Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg konferencji poświęconych tematyce otwartego oprogramowania.
Tegoroczna, 3-dniowa konferencja, podzielona została na trzy główne ścieżki:

– dyskusyjną "think" – skierowaną do szerokiego grona odbiorców, obejmującą w tym roku tematy otwartych danych (ang. open data), neutralności Internetu, przetwarzania w chmurach, własności wspólnej
– techniczną "code", dla programistów, na której przedstawione zostaną nowinki techniczne
– pokazową "experiment" gdzie użytkownicy będą mogli obejrzeć i wypróbować otwarte rozwiązania

Podobnie jak w roku ubiegłym Centrum Kompetencji Open Source w PCSS jest jednym z organizatorów "FLOSS CC Network Summit". Szczyt będzie miejscem spotkania i dyskusji centrów kompetencji "open source" z różnych regionów geograficznych. Na tegorocznym spotkaniu Centra będą dyskutować na temat sposobów zacieśnienia współpracy i zwiększenia aktywności wewnątrz sieci FLOSS CC.

Wśród prelegentów znaleźli się: Simon Phipps i Anthony I. (Tony) Wasserman z Open Source Initiative, Roberto Di Cosmo z Open Source Research and Initiative, Cedric Thomas z OW2, Sander Van der Waal - OSS Watch oraz przedstawiciele centrów kompetencji z sieci FLOSS CC.

Więcej informacji na jej temat znajduje się na stronie konferencji.
Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
QualiPSo