Wiadomości
Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, dokonał oficjalnego otwarcia polskiego stoiska na tegorocznych targach Cebit w Hannowerze. Wśród 16 polskich regionów, reprezentujących rodzime dokonania w dziedzinie ICT, znajduje się również stanowisko Miasta Poznań, PCSS a także Wklastra.
Targi Cebit to największe europejskie wydarzenie z dziedziny ICT, obywające się w tym roku pod hasłem „Managing Trust – Zarządzanie zaufaniem“. Polskie Ministerstwo Gospodarki, wzorem lat ubiegłych, zaprosiło do wspólnej promocji najlepsze polskie marki z dziedziny innowacyjnych technologii, by pod wspólnym mottem „Poland – land of opportunities”, zachęcać do inwestowania i nawiązywania nowych kontaktów z polskimi przedstawicielami.

Oficjalnej inauguracji polskiego stoiska narodowego na tegorocznych Targach dokonał, przecinając symboliczną wstęgę, premier Waldemar Pawlak. Ministrowi Gospodarki towarzyszyli m. in. Piotr Kołodziejczyk – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji oraz prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich – Andrzej Byrt.

Premier Pawlak odwiedził poszczególne rodzime stoiska, w tym wspólne stanowisko PCSS, Wklastra i Miasta Poznań (hala 6, stanowisko nr B46). Premier żywo interesował się kwestią Wklastra, którego członkiem są PCSS i poznański Urząd Miasta, jego rozwojem i rezultatami współpracy. Zapoznał się także z efektami prac badawczych, prowadzonych w PCSS, związanych z eHealth oraz technologiami wizualizacji.

Przypomnijmy, że w ramach tej pierwszej odbywa się na Targach promocja platformy Wielkopolskiego Centrum Telemedycyny (WCT) oraz projektu HIPERMED (na tę okazję przygotowano specjalny promocyjny materiał wideo). Zaawansowane prace nad wizualizacją prezentowane są natomiast na ścianie projekcyjnej złożonej z 36 monitorów LCD 24-calowych, o łącznej rozdzielczości  12K, natomiast materiały trójwymiarowe prezentowane są na telewizorze 3D.  Na tak przygotowanym „zestawie” przedstawiane są targowym gościom materiały wideo przygotowane przez zespół Naukowej Interaktywnej Telewizji HD projektu PLATON.

Na polskim stoisku narodowym organizowanym pod egidą Ministerstwa Gospodarki, prezentuje się, jak wspomniano wyżej, 16 regionów (16regions.pl). W ramach promocji każdego z nich, odbędą się liczne konferencje, nawiązujące do różnych aspektów ICT.

Szczegółowy plan konferencji z udziałem polskich przedstawicieli dostępny jest tutaj.
Agnieszka Wylegała