Wiadomości

Kolejnym, po Poznaniu, "przystankiem" odbywającej się dwa razy w roku, konferencji Future Internet Week jest duńskie Aalborg. To największe spotkanie specjalistów z dziedziny "Internetu Przyszłości" odbędzie się od 7 do 11 maja br. Konferencji, tradycyjnie, towarzyszy wystawa, na której swoje osiągnięcia prezentuje Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Odbywająca się raz na pół roku, impreza jest ściśle związana z państwem członkowskim UE, obejmującym aktualnie Prezydencję w strukturach unijnych. Jest to wydarzenie, którego głównym celem jest prezentacja, promocja i poznanie projektów "Internetu Przyszłości" współfinansowanych przez Komisję Europejską. Przy tej okazji organizowane są otwarte lub bardziej środowiskowe spotkania i warsztaty projektów, grup roboczych czy też społeczności współpracujących nad konkretnymi aspektami wdrożeń Internetu kolejnej generacji.

 

Ostatnia konferencja tego cyklu gościła w stolicy Wielkopolski (http://www.week.fi-poznan.eu). Organizowane w ramach polskiej prezydencji spotkania poświęcone były dyskusji i wymianie doświadczeń w zakresie B+R oraz innowacji związanych z problematyką Internetu przyszłości w kontekście rozwoju regionalnego.

 

Tematem przewodnim duńskiej konferencji jest "Smart Cities and Internet of Things". Właśnie w tym nurcie, swoje osiągnięcia prezentuje PCSS. Na stoisku, pod hasłem "Aplikacje Internetu Przyszłości", poznańskie Centrum przedstawia m.in. usługę wideokonferencji w jakości HD jako element systemu e-learning, HomeNetMedia – multimedia w przestrzeni domowej, HomeNetEnergy – inteligentne zarządzanie zużycia energii w rozproszonych lokalizacjach, Biblioteka Cyfrowa Pacjenta, 4KStreamer – transmisja treści wysokich rozdzielczości w sieci oraz MobiWatch – system bezpieczeństwa i monitoringu w IIP. 

 

Wiecej informacji na temat konferencji można znaleźć tutaj.

Agnieszka Musialska