Wiadomości

Aplikacja Conference4me, stworzona przez PCSS, będzie wykorzystywana podczas międzynarodowej konferencji Computing in High Energy and Nuclear Physics (CHEP), która w dniach 21-24.05.2012 r. odbędzie sie w Nowym Yorku.

Conference4me, czyli asystent uczestnika konferencji lub wystawy, to aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, oparte o najnowsze technologie. Oferuje ona stały dostęp do aktualizowanej na bieżąco agendy spotkania oraz innych materiałów informacyjnych, umożliwiając m.in. zaplanowanie udziału w poszczególnych sesjach,  jak również śledzenie aktualnie trwających sesji. Ważną cechą aplikacji jest możliwość stworzenia przez użytkownika indywidualnego programu konferencji, zgodnego z zainteresowaniami. Asystent przypomina o zbliżających się sesjach, pełni będzie funkcję  przewodnika wskazując drogę do odpowiednich sal, czy też ułatwiając poruszanie się po mieście – gospodarzu konferencji (możliwość zaznaczania kluczowych lokalizacji, typu hotele, miejsce oficjalnej kolacji, lokalizacja konferencji, itp). Aplikacja dostarcza informacje: ogólne o konferencji, sesjach, wystawcach, prezenterach, umożliwiając łatwy dostęp do informacji z różnych perspektyw, linki do innych wydarzeń.

 

Konferencja CHEP to największe wydarzenie wśród serii spotkań społeczności fizyków i specjalistów komputerowych, dotyczących energii jądrowej, fizyki, informatyki i technologii informacyjnej. CHEP stanowi międzynarodowe forum wymiany doświadczeń i potrzeb społeczności, a także przegląd najnowszych, bieżących i przyszłych działań.

 

Więcej informacji o alikacji jest dostępna tutaj.

Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
Conference4me