Wiadomości

Aplikacja Conference4me wspiera International Supercomputing Conference 2012 (ISC'2012) w Hamburgu.

Po raz kolejny aplikacja Conference4me pojawi się na międzynarodowej konferencji. Tym razem aplikacja stworzona w PCSS będzie wpierać International Supercomputing Conference, która w dniach 17-21 czerwca odbędzie się w Hamburgu.


Conference4me, czyli asystent uczestnika konferencji lub wystawy, to aplikacja przeznaczona na urządzenia mobilne, oparte o najnowsze technologie. Oferuje ona stały dostęp do aktualizowanej na bieżąco agendy spotkania oraz innych materiałów informacyjnych, umożliwiając m.in. zaplanowanie udziału w poszczególnych sesjach,  jak również śledzenie aktualnie trwających sesji.

Ważną cechą aplikacji jest możliwość stworzenia przez użytkownika indywidualnego programu konferencji, zgodnego z zainteresowaniami. Asystent przypomina o zbliżających się sesjach, pełni będzie funkcję  przewodnika wskazując drogę do odpowiednich sal, czy też ułatwiając poruszanie się po mieście – gospodarzu konferencji (możliwość zaznaczania kluczowych lokalizacji, typu hotele, miejsce oficjalnej kolacji, lokalizacja konferencji, itp). Aplikacja dostarcza informacje: ogólne o konferencji, sesjach, wystawcach, prezenterach, umożliwiając łatwy dostęp do informacji z różnych perspektyw, linki do innych wydarzeń.

Przez 5 dni, od 17 do 21 czerwca 2012 r. aplikacja wspierać będzie 27. edycję konferencji ISC' 2012, która odbędzie się w Hamburgu. To największe w Europie spotkanie środowiska inżynierii superkomputerowej słynie z debat między światowej klasy specjalistami z różnych dziedzin, liderami nauki i przemysłu. Środowisko polskich naukowców IT reprezentuje Konsorcjum PIONIER (Polski Internet Optyczny) oraz PCSS.

Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
Conference4me