Wiadomości

Już po raz szósty odbywają się w stolicy Wielkopolski Światowe Dni Innowacji (24.09. - 07.10.2012). Jednym z głównych punktów programu tegorocznej imprezy będzie wystawa Labirynt Innowacji, która 24 września pojawi się na placu Mickiewicza. Wśród prezentowanych na wystawie projektów znajdą się m.in. Wielkopolskie Centrum Telemedycyny oraz WLIN.

W Labiryncie Innowacji prezentowane będą, za pośrednictwem nowoczesnych sprzętów multimedialnych, tablic interaktywnych, monitorów dotykowych, rzutników oraz efektów dźwiękowych, osiągnięcia wielkopolskich naukowców, przedsiębiorstw oraz niezwykłe światowe rozwiązania w takich dziedzinach, jak: społeczeństwo, edukacja, zdrowie, IT oraz design.

 

Tegorocznej imprezie towarzyszyć będą otwarte debaty, m.in. Region 2030: Berlin - Warszawa - Poznań. Jak wyjść z cienia? czy Wielkopolanie 2030: Konserwatywni, starzy, biali? Tegoroczna edycja wydarzenia skupi także szczególną uwagę na kwestiach polityki energetycznej.

 

Ten temat będzie przedmiotem Forum Energia dla zrównoważonego rozwoju, które odbędzie się pierwszego dnia Światowych Dni Innowacji - 24 września. Debaty odbywać się będą w plenerze - w parku Mickiewicza oraz w przestrzeni wystawy Labirynt Innowacji.

 

Wśród prezentowanych na placu osiągnieć polskich ośrodków badawczych znajdują się także stoiska projektów Wielkopolskie Centrum Telemedycyny oraz WLIN.

 

Więcej szczegółowych informacji o tegorocznych Światowych Dniach Innowacji można znaleźć tutaj.

 

 

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
Telemedycyna Wielkopolska, WLIN