Wiadomości

Po raz pierwszy w Polsce, w dniach 26-27 września br., odbywa się międzynarodowe spotkanie - ICT Proposers' Day 2012. Organizatorem tej prestiżowej imprezy jest KE we współpracy z MNiSW oraz Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych UE (KPK). Wśród kilku oficjalnych stoisk, reprezentując polskie środowisko naukowe, wystawia się także Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

Spotkanie dedykowane jest tematyce dwóch ostatnich w 7PR konkursów w obszarze technologii informacyjnych i komunikacyjnych (ICT) (call 10 i 11). Celem ICT Proposers’ Day 2012 jest umożliwienie spotkań pomiędzy różnymi podmiotami zaangażowanymi w międzynarodowe projekty badawcze – naukowcami, przedsiębiorstwami, użytkownikami końcowymi, przedstawicielami instytucji rządowych itp. w obszarze ICT.

To czwarte z kolei spotkanie (podobne odbyły się dotychczas w Kolonii i dwa razy w Budapeszcie  skupiając za każdym razem ok. 2000 uczestników) daje także możliwość skonsultowania pomysłu na projekt badawczo-rozwojowy z ponad 80 reprezentantami DG-INFSO Komisji Europejskiej.

Polskie stoisko jest połączeniem haseł "Energia z Innowacji" reprezentowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i "PIONIER jako baza polskiej e-Infrastruktury", gdzie swoje miejsce znalazły projekty realizowane przez PCSS i konsorcjum PIONIER.

 

Interaktywna agenda tegorocznego wydarzenia dostępna jest dzięki aplikacji Conference4me, stworzonej przez PCSS. Więcej informacjina temat aplikacji można znaleźć tutaj.

Damian Niemir

Powiązane projekty:
Conference4me, Sieć PIONIER