Wiadomości

Kolejny poznański serwis informacyjny jest już dostępny w wersji mobilnej. Tym razem użytkownicy smartfonów czy tabletów otrzymali łatwiejszy dostęp do Biuletynu Informacji Publicznej (BIP).

Warto przypomnieć, że BIP to podstawowe narzędzie dostępu do oficjalnych, urzędowych danych i treści. Struktura mobilnej wersji BIP została przygotowana w oparciu o statystyki najczęściej poszukiwanych przez internautów informacji. Nowy serwis mobilny zawiera m.in. informacje teleadresowe o wszystkich biurach i wydziałach Urzędu Miasta Poznania, opisy procedur i obsługiwanych spraw, oferty pracy i zamówienia publiczne.

BIP uzupełnia miejską ofertę informacyjną dla użytkowników urządzeń mobilnych, realizowaną we współpracy z Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym, która do tej pory obejmowała mobilną wersję oficjalnego portalu miejskiego poznan.pl oraz serwisu kulturapoznan.pl.

Warto dodać, że internauci mogą w śródmieściu Poznania korzystać nieodpłatnie z bezprzewodowej miejskiej sieci internetowej, a na najważniejszych przystankach tramwajowych i autobusowych zamieszczono specjalne kody QR, umożliwiające bezpośredni dostęp do mobilnej wersji aktualizowanego na bieżąco rozkładu jazdy.

 

źródło: poznan.pl

Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
MIM Poznań