Wiadomości

Polska jest w tym roku partnerem Cebitu – największych targów teleinformatycznych na świecie, odbywających się w Hanowerze (5-9 marca 2013 r.). Wśród reprezentantów rodzimych dokonań znajduje się także Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, jako członek Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego oraz partner ogólnopolskiego projektu Inżynieria Internetu Przyszłości, koordynowanego przez Politechnikę Warszawską.

Polska jest obecna na CeBIT od 18 lat, ale w tym roku – wyjątkowo – jako partner strategiczny tych Targów. Wiodącym tematem tegorocznych imprezy jest „Shareconomy”, czyli dzielenie się wiedzą, zasobami i doświadczeniami. Tylko tu można zobaczyć innowacje technologiczne z całego świata. W Hanowerze, co roku, spotkają się dostawcy i użytkownicy ze wszystkich branż i sektorów rynku wykorzystujących na co dzień rozwiązania informatyczne i teleinformatyczne.

 

Polskie firmy zaprezentują swą ofertę w Hanowerze na ponad 3 000 m2 powierzchni wystawienniczej. Punktem centralnym pokazu kraju partnerskiego będzie stoisko główne zlokalizowane w hali 6. W targach CeBIT weźmie udział ponad 150 przedsiębiorstw z naszego kraju – przedstawicieli Polski nie zabraknie w żadnej z czterech platform tematycznych. Na poprzedniej edycji imprezy z okazji do nawiązania międzynarodowych kontaktów biznesowych w Hanowerze skorzystały 74 polskie firmy.

 

Wśród polskiego sektora teleinformatycznego znalazły się m. in. dokonania Wielkopolskiego Klastra Teleinformatycznego, który na hannowerskiej imprezie gości już po raz czwarty. Prezentację Klastra można odwiedzić na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w hali nr 6.

 

Osobne stoisko ma także ogólnopolski projekt Inżynieria Internetu Przyszłości, koordynowany przez Politechnikę Warszawską; został on zaproszony do udziału w tegorocznych targach przez Panią Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Prof. Barbarę Kudrycką. Jednym z partnerów IIP, prezentujących dokonania podczas tegorocznego Cebitu jest także Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.


Na stoisku IIP przedstawiona zostanie wirtualna infrastruktura sieciowa, na której są ustanowione dwa Równoległe Internety, IPv6 QoS i Sieć Świadoma Przekazywanej Treści. Ponadto zostaną zaprezentowane dwie przykładowe aplikacje zintegrowane z systemem, HomeNetMedia i SmartFit. Stoisko projektu będzie częścią polskiego stoiska narodowego. Dokładna lokalizacja: Hala 9, moduł LAB – B54.

 

Więcej na temat tegorocznych targów można znaleźć tutaj.

 

Agnieszka Musialska