Wiadomości

Już 16 maja br. odbędzie się ósma światowa wideokonferencja z operacji otolaryngologicznych i neurologicznych, zorganizowana przez międzynarodową fundację LION. Istotą przedsięwzięcia jest jednoczesna interaktywna transmisja "na żywo" ze stołów operacyjnych z różnych części świata. W przedsięwzięciu, jak co roku, weźmie udział Katedra i Klinika Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, wspierana przez PCSS.

W ramach 8. Światowego Dnia Chirurgii Live w zakresie otologii i neurotologii poznańska Klinika pokaże operację otosklerozy z użyciem lasera CO2 oraz operację implantu ślimakowego hybrydowego. Operację przeprowadzi kierownik jednostki - prof. dr hab. med. Witold Szyfter.

 

Wsparcia technicznego w części przedsięwzięcia odbywającej się w Poznaniu udzieli PCSS, które tradycyjnie dostarczy sprzęt audio, urządzenia wideokonferencyjne HD oraz udostępni dedykowane łącze do szerokopasmowej sieci optycznej PIONIER. Ze względu na kluczowe znaczenie jakości obrazu w trakcie operacji medycznych, sygnał wideo transmitowany będzie w rozdzielczości High Definition (HD).

 

Początek pierwszej operacji planowany jest około godziny 9.00, drugiej zaś na godzinę 12.30.

 

Obie transmisje dostępne będą tutaj.

 

Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
Transmisje ORL