Wiadomości

Rok 2014 w życiu Conference4me otwiera, odbywająca się w Barcelonie w dniach 29-31 stycznia, XXII edycja BOBCATSSS. Konferencja jest wynikiem współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Boras (Szwecja) i Uniwersytetem w Barcelonie (Hiszpania).

BOBCATSSS jest akronimem uniwersytetów które w 1993 rozpoczęły wspólną inicjatywę: Budapeszt, Oslo, Barcelona, Kopenhaga, Amsterdam, Tampere, Stuttgart, Szombathely i Sheffield. W późniejszych latach do sieci dodane zostały miasta Boras, Ryga, Charków, Moskwa, Tallin, Toruń, Warszawa, Sofia, Lublana, Kraków i Ankara.

BOBCATSSS jest międzynarodową, doroczną konferencją na temat zarządzania informacją, tradycyjnie organizowaną przez studentów z europejskich uczelni wyższych. Konferencja BOBCATSSS umożliwiają wymianę poglądów dotyczących grup docelowych; specjalistów, studentów, profesorów w dziedzinie edukacji i badań w bibliotece i informacji, ale również pracowników bibliotek i służb informacyjnych .

Tegoroczny temat to “Library (r)evolution: Promoting sustainable information practices” Zespoły z Boras (Uniwersytet Boras ) i Barcelony ( Universitat de Barcelona ) pracują razem w tworzeniu międzynarodowego miejsca spotkań i wymiany doświadczeń , aby umożliwić dyskusję na temat zrównoważonego rozwoju w dziedzinie bibliotekoznawstwa i informacji naukowej .

Wyjątkowością BOBCATSSS jest zaangażowanie studentów w planowanie i organizowanie sympozjum Organizując konferencję zdobywają doświadczenia z planowania projektu , które może być przydatne w ich dalszym życiu zawodowym.

 

 Agnieszka Rabenda-Tomczak

 

Powiązane projekty:
Conference4me