Wiadomości

Jednym z punktów programu konferencji VISIONAIR Open Forum (5-6.02.2014 r.) będzie prezentacja platformy CONFetti stworzonej w ramach projektu EXPERIMEDIA. Podczas prezentacji zademonstrowane zostanie wykorzystanie CONFetti podczas procesu tworzenia choreografii tanecznych i treningu artystów.

Podczas prezentacji, zaplanowanej na 5 lutego 2014 między 15:30 a 17:00, Anna Beker, poznańska choreograf i pedagog tańca, wraz z zespołem Patos Potatos Dance Company z kierowanego przez nią Jazz Dance Studio przeprowadzą zdalny pokaz choreografii w technice Modern Jazz oraz sesję treningową wykorzystując wielostrumieniową stereoskopową wideokonferencję HD zapewnianą przez system CONFetti.

 

 

 

 

Obecna na sali konferencyjnej choreograf połączy się ze swoimi podopiecznymi znajdującymi się w jednej z siedzib PCSSu na terenie Poznania. Wysokiej jakości sygnał audio-wideo zagwarantuje bezproblemową komunikację, a stereoskopowy obraz pozwoli na dostrzeżenie detali ruchów tancerzy w trzecim wymiarze. Po zakończeniu pokazu artyści obejrzą jego powtórkę z możliwością analizy klatka po klatce i wysłuchają uwag choreograf dotyczących poszczególnych etapów układu. Wykorzystanie platformy CONFetti w tym scenariuszu pokaże zalety użycia technologii multimedialnych Internetu Przyszłości w domenie sztuki i sportu.

 

Sergiusz Zieliński

 

Powiązane działy:
Pion Usług Sieciowych
Powiązane projekty:
EXPERIMEDIA