Wiadomości

We wtorek 8 kwietnia 2014 r. zapraszamy na kolejną edycję Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki do siedziby Polskiej Akademii Nauk na ul. H. Wieniawskiego 17/19. Na uczestników tegorocznych wydarzeń czekać będą wykłady, koncerty, pokazy filmów, stoiska interaktywne oraz warsztaty w laboratorium.

Jak co roku organizatorzy zadbali o ciekawy program, w którym każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Uroczysta inauguracja z udziałem Prezesa Oddziału PAN w Poznaniu - profesora Romana Słowińskiego oraz Przewodniczącego Kolegium Rektorów Miasta Poznania - profesora Bronisława Marciniaka, zaplanowana została na godz. 10.00. Podczas wykładu rozpoczynającego Festiwal zaprezentowane zostaną usługi Platformy Obsługi Nauki PLATON. Tuż po nim, o godz. 11.00, zapraszamy na koncert w wykonaniu zespołu Gorria Duo w składzie Aleksandra Machaj i Paweł Sławiński z Akademii Muzyczna im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Uroczyste rozpoczęcie Festiwalu zakończy pokaz filmów 3D 4K.

 

Następnie zapraszamy na wykłady, pokazy i warsztaty przygotowane przez Instytut Chemii Bioorganicznej PAN, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, Komisję Onomastyczną Oddział PAN w Poznaniu, Instytut Archeologii i Etnologii PAN w Poznaniu,  Instytut Dendrologii PAN w Kórniku, Instytut Genetyki Człowieka PAN, Instytut Genetyki Roślin PAN, Instytut Fizyki Molekularnej PAN w Poznaniu, Bibliotekę Kórnicką PAN, Instytut Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu oraz Akademię Muzyczną im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

 

PCSS zaprasza Państwa na:

 

WITAJ W FASCYNUJĄCYM LABORATORIUM TECHNOLOGII PCSS - zaprezentowanie najnowszych rozwiązań realizowanych w ramach prac projektowych z dziedziny nowych technologii i zaawansowanych aplikacji,

 

TU WÓZ, JAK MNIE SŁYSZYSZ? - prezentacja i zwiedzanie od środka profesjonalnego wozu telewizyjnego HD,

 

NAJNOWOCZEŚNIEJSZY SPRZĘT KOMPUTEROWY W JEDNEJ PIWNICY - prezentacja najdroższego sprzętu komputerowego. Możliwość zobaczenia z bliska superkomputerów wykonujących obliczenia naukowe, systemów backupu oraz archiwizacji danych, a także zlokalizowanych tam urządzeń węzła Polskiego Internetu Optycznego – Pionier,

 

CAŁODOBOWE CENTRUM ZARZĄDZANIA SIECIĄ PIONIER I POZMAN - możliwość zwiedzenia nowoczesnego, całodobowego Centrum Zarządzania siecią PIONIER i POZMAN oraz infrastrukturą komputerową. Przyjżenie się, jak działają systemy nadzoru i monitorowania oraz wielkoformatowa ściana graficzna.

 

Zapraszamy we wtorek, 8 kwietnia od godziny 10.00!

Program wydarzenia organizowanego w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN jest dostępny tutaj.


Pliki do pobrania:

Agnieszka Musialska