Wiadomości

W miniony weekend na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (5-6.04.2014 r.) odbywały się, już po raz piąty, Targi Aktywni 50+. Impreza organizowana jest z myślą o osobach powyżej 50. roku życia. Na jednym ze stoisk PCSS zademonstrowało prototypy aplikacji wykorzystujących zaawansowane technologie teleinformatyczne dla wspierania potrzeb seniorów, wykonane w ramach projektu HELPS. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 

Na stoisku targowym zaprezentowano Technologie Inteligentnego Domu  w scenariuszach odpowiadających na potrzeby seniorów. Największym zainteresowaniem cieszyło się inteligentne "gniazdko-strażnik", potrafiące podać w złotówkach zużycie energii elektrycznej przez podłączony do niego grzejnik lub ostrzec o pozostawieniu włączonego żelazka przed opuszczeniem mieszkania.

 

Na stoisku zaprezentowano także Osobisty Informator Seniora - internetową aplikację, którą obsługuje się za pomocą intuicyjnego i prostego w użyciu interfejsu zaprojektowanego pod kątem wykorzystania ekranu dotykowego. Aplikacja pomyślana jest pod kątem instalacji w formie sieci kiosków dostępnych w miejscach uczęszczanych przez seniorów takich,  jak Centrum Inicjatyw Senioralnych, dzienne domy pomocy, czy klub seniora. Dzięki karcie uczestnika seniorzy uzyskują dostęp do osobistej przestrzeni informatora w każdym z takich kiosków.

 

Dodajmy, że w projekcie HELPS wykonano także prototyp współdzielonej stacji profilaktyki zdrowotnej dla seniorów, przy projektowaniu której bezpośredni udział miała grupa pięciu końcowych użytkowników. Drugą grupą społeczną, dla której w projekcie HELPS projektowane są podobne aplikacje to osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z naszego stoiska podczas tegorocznych Targów.

 

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
HELPS