Wiadomości

W czwartek 8 maja br. na terenie MTP w ramach Dni Przedsiębiorczości Poznań odbędzie się wydarzenie Startup Poznań 2014. Wydarzenie skierowane jest do osób, które swój biznes chcą budować w oparciu o wiedzę i innowacyjne rozwiązania. W ramach imprezy zaplanowano wystąpienia ekspertów, praktyczne warsztaty oraz 24 godzinny hackathon. Partnerem technologicznym wydarzenia będzie PCSS.

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy Startup Poznań, której celem jest wsparcie i promocja przedsiębiorczości technologicznej w Poznaniu. Projekt realizowany jest wspólnie przez Miasto Poznań oraz instytucje i firmy działające w lokalnym środowisku startup.

 

Organizatorzy przygotowali zestaw specjalistycznych warsztatów praktycznych. Tematykę warsztatów opracowano pod kątem osób, które są jeszcze na początku swojej biznesowej drogi. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak budować zespół, jak stworzyć model biznesowy czy jak prawnie ochronić swój pomysł przed konkurencją. Ponadto w sposób szczególny zadbano o Panie, które dowiedzą się czy startup może być pomysłem na kobiecy biznes.

 

Dzień wcześniej, już 7 maja wystartuje pierwszy Startup Poznań_Hackathon, którego hasłem przewodnim są Miasto, Technologie i Społeczności. To całodobowy maraton, podczas którego zespoły informatyków (i nie tylko), będą tworzyć aplikacje, które posłużą do rozwiązania zadanego problemu biznesowego lub społecznego. Uczestnicy będą pracować na realnych danych i technologiach udostępnionych przez  Miasto Poznań i poznańskie firmy. Najlepsze rozwiązania zostaną nagrodzone.

 

Jedną z nagród - płatny staż - ufundowało również Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe, partner technologiczny wydarzenia.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Szczegółowe informacje oraz program znajdują się tutaj.