Wiadomości

„Czerwone Maki … 70 lat później” to temat interaktywnej lekcji historii, która odbędzie się 3 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół Łaczności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu. Partnerem technologicznym wydarzenia będzie PCSS.

Jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski stało się okazją do wyrażenia podziwu, złożenia hołdu Bohaterom tamtych dni  i patriotycznej zadumy nad losami żołnierzy polskich okresu II Wojny Światowej. Scenariusz lekcji obejmuje przedstawienie historycznego znaczenia bitwy pod Monte Cassino na tle losów Bohaterów tamtych wydarzeń, z wykorzystaniem bogatych zasobów zdjęciowych, map interaktywnych, filmów i materiałów audio, a także prezentacji na żywo umundurowania oddziałów walczących w tej bitwie. Uczestnicy lekcji, prowadzeni atrakcyjną i angażującą narracją, będą mieli okazję w niezwykły sposób stać się uczestnikami wydarzeń które miały miejsce 70 lat temu.


Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii telewizyjnych i teleinformatycznych możliwy będzie udział szerokiej rzeszy widzów internetowych w tej niezwykłej lekcji. Całość wydarzenia będzie rejestrowana w formie audiowizualnej oraz transmitowana w Internecie z wykorzystaniem Platformy Naukowej Interaktywnej Telewizji HD - PlatonTV.

 

Transmisja dostępna będzie TUTAJ.  

 

Zapraszamy od godziny 10.00.

 

Powiązane projekty:
Transmisje z wydarzeń