Wiadomości

Pisaliśmy już o "żywej" lekcji historii, którą z okazji 70. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino zorganizowano w Zespole Szkół Łaczności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu. Do realizacji lekcji wykorzystano najnowocześniejszy sprzęt, który pozwolił przenieść się jej uczestnikom w odległe czasy.

Lekcja historii wcale nie musi być nudna. Przekonali się o tym uczestnicy lekcji "Czerwone maki... 70 lat później". Multimedialne materiały, archiwalne zdjęcia, wypowiedzi uczestników bitwy pod Monte Cassino - to tylko niektóre z nowoczesnych narzędzi edykacyjnych, po jakie sięgnął podczas lekcji jej prowadzący - Mikołaj Klorek z Wielkopolskiego Muzeum Walk Niepodelgłościowych.

 

Obecna na lekcji Wielkopolska Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Walkowiak - po zakończeniu wykładu nie kryła zadowolenia, przekonując, że taki sposób prowadzenia lekcji to najlepszy dowód na to, iż nowoczesne technologie nie są zagrożeniem, lecz przyszłością dla polskiej edukacji. Dyrektor ZSŁ i współorganizator lekcji - Pan Jerzy Małecki - obiecywał natomiast, że takie "żywe" lekcje częściej zagoszczą w szkole na ulicy Przełajowej.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji wideo z tego wydarzenia.

 

 

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
Transmisje z wydarzeń