Wiadomości

Po raz kolejny Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe wraz z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN mają przyjemność zaprosić Państwa na Noc Naukowców - "Jedyną taką Noc w Europie"! Zapraszamy 26 września 2014 r. od godziny 18.00 do Ośrodka Nauki przy ulicy Wieniawskiego 17/19 w Poznaniu.

Tradycyjnie, w ostatni piątek września naukowcy i badacze zapraszają do swoich laboratoriów, by odkryć przed nami rąbek fascynującego świata nauki. Od 2005 r. Noc Naukowców cieszy się niesłabnącą popularnością. Od 2007 roku w imprezie aktywnie uczestniczą poznańskie instytucje naukowe, uczelnie wyższe, w tym Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe oraz Instytut Chemii Bioorganicznej PAN.


Ze stałych, popularnych punktów naszego programu, będzie możliwość zwiedzenia imponujących rozmiarów serwerowni, która regularnie znajduje się na liście TOP500 największych superkomputerów na świecie. Będziemy również prezentować Centrum Zarządzania Siecią PCSS oraz Wóz Realizatorski Naukowej Interaktywnej Telewizji PlatonTV. Najmłodszych zapraszamy do Kącika Europejskiego, w którym będzie można sprawdzić swoją wiedzę podczas quizów i konkursów.

 

Nowością w tym roku będzie m.in. możliwość uczestniczenia w lekcji z pierwszym w Polsce e-podręcznikiem, czy poznanie wyjatkowej aplikacji, rozszerzającej doznania związane ze zwiedzaniem Poznańskiego Nowego Zoo. Przyszli naukowcy będa mogli sprawdzić również, czy można hodować rośliny w szafie, spróbować swoich sił w Super Salonie Gier, czy poznać bliżej technologię 3D.

 

Wszystkich chętnych zapraszamy 26.09.2014 r. od godziny 18.00! Wstęp na wszystkie wydarzenia odbywające się w holu Ośrodka Nauki PAN jest bezpłatny.

 

Szczegółowy plan tegorocznej Nocy Naukowców można znaleźć tutaj.

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
Noc Naukowców