Wiadomości

23 pażdziernika 2014 w Poznaniu odbędą się warsztaty programu FIWARE (FI-PPP). Wydarzenie jest skierowane głównie do MŚP, nowopowstających firm oraz przedsiębiorczych osób zainteresowanych tworzeniem innowacji w branży internetowej.

Europejskie partnerstwo Future Internet Public-Private Partnership (FI-PPP) aktualnie wkracza w decydującą trzecią fazę, w której w ramach FIWARE Accelerator Programme oferuje 80 mln euro na innowacyjne aplikacje internetowe w zakresie Internetu przyszłości.

Powstała już infrastruktura techniczna (infrastruktura sieciowa, platforma cloudowa FI-WARE) i oprogramowanie do generowania usług i aplikacji internetowych. Planowane jest udostępnienie istniejącej infrastruktury i narzędzi programistycznych dla małych i średnich firm oraz indywidualnych innowatorów. Podmioty te mogą uzyskać dofinansowanie w ramach 16 konkursów przeprowadzonych jesienią 2014 r. na szczeblu europejskim i dzięki pozyskanym środkom mają tworzyć aplikacje internetowe z wykorzystaniem infrastruktury FI-WARE. Zakłada się, że ok. 1300 małych projektów w całej UE uzyska wsparcie.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) we współpracy z PARP, KPK, NCBR i Poznańskim Centrum Superkomputerowo Sieciowym organizuje 23 października w Poznaniu warsztaty i dzień informacyjny dla osób zainteresowanych korzystaniem z platformy FIWARE i udziałem w konkursach FI-PPP. Na warsztatach będą przedstawiciele 5 z 16 projektów akceleratorów, które prowadzą nabór wniosków. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania i uzyskania informacji na temat zasad konkursów.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informacje nt. programu warsztatu, lokalizacji oraz link do rejestracji znajdują się na stronie internetowej http://fiware.pl/. Prezentacje i dyskusje będą odbywać się w języku angielskim.

 

 

Transmisję z całego wydarzenia zapewnia naukowa telewizja PlatonTV. Zapraszamy do obejrzenia relacji "na żywo":

 

 


Alicja Laskowska