Wiadomości

Po raz kolejny we Wrześni odbędzie się Konferencja z cyklu "Lepsza edukacja". Tym razem hasłem wiodącym będzie „Edukacja medialna i programowanie w Cyfrowej Szkole”. Jedna z prezentacji, przedstawionych podczas plenarnej części wydarzenia, poświecona będzie e-podręcznikom.

Dwudniowa Konferencja (6-7.03.2015 r.) skupiać się będzie wokół edukacji medialnej i programowaniu w Cyfrowej Szkole. Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają na część plenarną, która odbędzie się we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. W programie zaplanowano m.in. wykład inauguracyjny „Edukacja medialna i programowanie” profesora Wojciecha Cellarego z poznańskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, a także Akademię Programowania przygotowaną przez uczniów Gimnazjum nr 2 we Wrześni.

 

Jedna z prezentacji dotyczyć będzie projektu e-podręczniki. W przygotowanym przez PCSS wykładzie „E-podręczniki – mit czy rzeczywistość”, przedstawione zostaną nowe funkcjonalności platformy technologicznej, za którą poznańskie Centrum jest w tym projekcie odpowiedzialne.

 

Drugiego dnia uczestnicy Konferencji przeniosą się do Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni, na część warsztatową, w tym na pokaz specjalny „Małe jest wielkie”, przygotowanego przez Radka Brzóskę.

Więcej informacji na temat Konferencji naleźć można TUTAJ.

Agnieszka Wylegała

Powiązane projekty:
E-podręczniki