Wiadomości

7 maja 2015 roku odbędzie się I Studencka Sesja Internetowa: Chirurgia Laryngologiczna LIVE. Podczas sesji przedstawiona zostanie operacja otosklerozy, tracheotomię oraz krótki wykład i leczenie choroby Meniere´a.

Transmisję będzie można obejrzeć od godz. 10.00 do 12.00  na stronie http://ezdrowie.pcss.pl.

 

Przedsięwzięcie odbędzie się przy współpracy Kliniki Otolaryngologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz PCSS 
(z użyciem infrastruktury Telewizji Naukowej PlatonTV).

 

Aby śledzić transmisję "na żywo" należy posiadać system Windows lub MacOS X oraz przeglądarkę internetową z zainstalowaną wtyczką Silverlight. Po wejściu na stronę z transmisją, przeglądarka automatycznie sprawdzi czy taka wtyczka jest zainstalowana i w przypadku jej braku pokaże odpowiedni odnośnik prowadzący do strony instalacyjnej.

 

Nadawany strumień wykorzystuje technologię Smooth Streaming. Dzięki temu, w zależności od dostępnej przepustowości łącza, jakość odbieranego sygnału jest optymalna. Najwyższej jakości strumień wideo o rozdzielczości 1280x720 i 50 klatkach na sekundę ma przepływność ok. 5Mbit/s.

 

12 maja 2015 r. odbędzie się 17. Sesja Chirurgii LIVE organizowana w ramach projektu LION. Klinika Poznańska przedstawi operację otosklerozy oraz założenia implantu ślimakowego. 

Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
Transmisje ORL