Wiadomości

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami wideo z operacji przeprowadzonych w ramach I Studenckiej Sesji Chirurgii Live, przygotowanymi przez PlatonTV Med. W rachach sesji przeprowadzono zabieg tracheotomii oraz anatomii ucha środkowego podczas operacji chorego z otosklerozą.

Zabieg tracheotomii przeprowadzony został przez prof. Małgorzatę Wierzbicką - zastępcę kierownika Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej UM w Poznaniu. Prezentację anatomii ucha środkowego, podczas operacji chorego z otosklerozą, przeprowadził kierownik Kliniki Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej UM w Poznaniu - prof. Witold Szyfter.

 

Przypomnijmy, że obie operacje transmitowane były na żywo w Internecie ze specjalnym komentarzem dla studentów medycyny, którzy przyglądali się temu przedsięwzięciu, a po zakończonym zabiegu mieli możliwość zadawania pytań dotyczących jego przebiegu.

 

Od kilku lat Klinika UM współpracuje z PCSS, przygotowując sesje "chirurgii live" dla lekarzy na całym świecie. Sesja dla studentów zorganizowana  została po raz pierwszy.

 

Studencka sesja chirurgii LIVE z Poznania: anatomia ucha środkowego

 

 

Studencka sesja chirurgii LIVE z Poznania: tracheotomia

 

Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
Transmisje ORL