Wiadomości

Podczas konferencji „Onkologia w otolaryngologii” odbywającej się w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu (10-12 września 2015 roku), przeprowadzona zostanie interaktywna transmisja z sali operacyjnej Kliniki Otolaryngologii za pomocą innowacyjnego systemu medVC. Transmisja realizowana będzie wspólnymi siłami PCSS oraz NETICTECH S.A., firmy będącej producentem systemu medVC bazującego na wynikach prac badawczych PCSS.

medVC to narzędzie służące do zdalnej współpracy lekarzy, umożliwiające wielostrumieniową transmisję audio-wideo w rozdzielczości High Definition (HD). medVC składa się ze sprzętowych terminali oraz specjalistycznych usług telemedycznych uruchomionych w chmurze.

 

System zaprojektowany został do instalacji w salach operacyjnych, konferencyjnych oraz gabinetach lekarskich. Umożliwia przesyłanie obrazu z kamer medycznych, mikroskopów, endoskopów i innych urządzeń medycznych. medVC pozwala na transmisję nie tylko obrazu jakości HD, ale również stereoskopowego (3D) i jest pod tym względem unikatowym rozwiązaniem dostępnym dla lekarzy.  W czasie konferencji i towarzyszących jej warsztatów, medVC zaprezentowane zostanie uczestnikom oraz przedstawicielom firm Olympus i Storz. W holu Centrum Kongresowo-Dydaktycznego dostępne będzie również stoisko medVC, na który każdy z uczestników będzie mógł zapoznać się z systemem.

 

Dostępny jest również film prezentujący medVC.

 

Agnieszka Musialska

Powiązane projekty:
Transmisje ORL