Wiadomości

W ostatni weekend września (26-27.09.2015 r.) poznańskie lotnisko Ławica opanowały UAV, czyli Bezzałogowe statki powietrzne (ang. unmanned aerial vehicle). Wszystko za sprawą Konwentu Operatorów i Pasjonatów Dronów DRON/UP! oraz CHECK-IN! Podczas imprezy PCSS zaprezentował drona Aerigon IAH3 wraz z gimbalem oraz kamerą Phantom Flex 4K.

 

Niecodzienne wydarzenie odbyło się w ramach Drzwi Otwartych Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Organizatorzy Dron/Up wykorzystali zamknięcie poznańskiego portu na czas modernizacji drogi startowej, która potrwa do 11 października br.

 

 

 

 

W przestrzeni poznańskiego portu spotkali się zarówno specjaliści tworzący prawo i przepisy związane z dronami, naukowcy, wynalazcy, producenci, dystrybutorzy sprzętu i pasjonaci. Konwentowi towarzyszyło także wydarzenie CHECK-IN!, czyli Drzwi Otwarte Portu Lotniczego Poznań-Ławica. Przez dwa dni pokazom specjalistycznego sprzętu lotniskowego towarzyszyła możliwość zajrzenia w miejsca na co dzień niedostępne dla pasażerów.

 

Podczas części wystawienniczej EXPO, towarzyszącej wydarzeniu, na stoisku PCSS zaprezentowano drona Aerigon IAH3 wraz z gimbalem oraz kamerą Phantom Flex 4K - kamerą filmową do ujęć specjalnych, pozwalającą na realizację ujęć do 1000 klatek/sek w rozdzielczości 4K. Platforma latająca Aerigon jest jedynym seryjnie produkowanym rozwiązaniem dostosowanym do przenoszenia profesjonalnych kamer filmowych. Rozwiązania te są elementami laboratoriów multimedialnych budowanych obecnie w PCSS.

 

 

 

Agnieszka Musialska