Wiadomości

13 i 14 listopada 2015 r. odbędzie się V edycja "Spotkania Na Tak" zatytułowana "Zachowania trudne. Konferencja poświęcona podmiotowości osób z niepełnosprawnością intelektualną". Partnerem naukowym Konferencji jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe.

"Spotkania Na Tak" to cykl międzynarodowych konferencji organizowanych przez Stowarzyszenie Na Tak i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. W spotkaniach uczestniczą teoretycy i praktycy - pracownicy naukowi, terapeuci, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, rehabilitanci, opiekunowie, pracownicy socjalni, studenci, a także rodziny osób z niepełnosprawnością.

 

Tegoroczna konferencja skupiać się będzie na temacie "trudnych zachowań" i wszystkiego, co jest z nimi związane. Organizatorzy i zaproszeni goście wspólnie poszukają wskazówek i podpowiedzi dotyczących ich rozumienia oraz sposobów radzenia sobie z nimi. Spróbują także ustalić algorytmy rozwiązywania problemów lub nowe sposoby postępowania.

 

Partnerem naukowym "Spotkania Na Tak" jest Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe. Na stoisku, podczas konferencji zaprezentowane zostaną prace PCSS prowadzone w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Zaprezentowany zostanie aplikacja wspierająca pracownika z niepełnosprawnością intelektualną. System może być przydatny pracownikom z problemami w zapamiętywaniu harmonogramu zadań i sposobu realizacji poszczególnych zadań np. pracownikom z lekkim upośledzeniem umysłowym lub z problemami psychicznymi.

 

Konferencja odbędzie się 13-14 listopada.

 

DZIEŃ I 13.11.2015: Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UMP, ul. Przybyszewskiego 37, Poznań

DZIEŃ II 14.11.2015: Uniwersytet im. A. Mickiewicza, ul. Międzychodzka 5, Poznań

 

Więcej informacji na temat Konferencji znajduje się TUTAJ.

 

 

 

Agnieszka Wylegała