Wiadomości

W miniony weekend 20-21 lutego 2016 r. Stare ZOO Poznań zorganizowało niezwykłe spotkanie - "Płonące lasy Indonezji". Celem akcji było zwrócenie uwagi na to, jak istotne znaczenie dla naszej planety mają te obszary leśne i jaką ogromną stratę w tym pożarze ponieśli wszyscy mieszkańcy Ziemi. Na potrzeby wydarzenia PCSS przygotował specjalną prezentację multimedialną.

Pożar indonezyjskich lasów, do którego doszło w październiku ubiegłego roku wskutek wypalania terenów pod uprawy palmy olejowej, jest nazywany największą katastrofą ekologiczną XXI wieku. Jego tragicznym skutkiem jest nieodwracalnie zniszczony dom ginących gatunków zwierząt i wymierające ekosystemy naturalne. Wypalanie lasów wzbudziło międzynarodowy protest i wielką kampanię o ocalenie jednego z najpiękniejszych miejsc na kuli ziemskiej.

 

 

Przez dwa dni wystawa i multimedialna prezentacja przyciągnęły do Starego ZOO dużych i małych Poznaniaków. W grocie, specjalnie przygotowanej na tą okazję, niezwykły pokaz barw i dźwięków pozwolił na przybliżenie zwiedzającym, ogromu dokonanych już zniszczeń i skłoniło do refleksji nad dalszym losem naszej planety.

 

 

 

W niedzielę dodatkową atrakcją był akustyczny recital Grzegorza Roberta Kupczyka, lidera zespołu Ceti zatytułowany "Requiem dla Zapomnianych".


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

 

Foto. PCSS

Agnieszka Musialska