Wiadomości

Festiwal jest wspólną inicjatywą placówek akademickich i naukowych, której patronuje Kolegium Rektorów Miasta Poznania. W tym roku organizowany jest już po raz dziwiętnasty. Ideą PFNiS jest prezentacja i przybliżenie placówek naukowych poprzez wykłady, stoiska interaktywne oraz warsztaty. Tradycyjnie, jak co roku PCSS wraz z IChB PAN zapraszają do Oddziału Polskiej Akademii Nauki przy ul. Wieniawskiego.

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki na stałe wpisał się w kalendarz wiosennych imprez organizowanych w stolicy Wielkopolski. Wzorem lat ubiegłych na uczestników Festiwalu czekają wykłady, koncerty, pokazy filmów, stoiska interaktywne oraz warsztaty w laboratorium

 

PCSS zaprasza Państwa na stoiska interaktywne:


  • Dron filmowy do zdjęć specjalnych; Zobacz drona z kamerą filmową umożliwiającego realizację ujęć specjalnych w locie
  • Jak będa wyglądały lekcje w szkole przyszłości? Zapraszamy na warsztaty, które pozwolą zanurzyć się w  wirtualnej rzeczywistości, wziąć udział w lekcji z zakresu algorytmiki z wykorzystaniem wirtualnych kloców, sensorów zadań oraz zabawach edukacyjnych z interaktywną piaskownicą realizowanych w ramach Laboratorium Szkoły Przyszłości.

 

Szczegółowy program wszystkich atrakcji, czekających na Państwa w Ośrodku Nauki PAN dostępny jest TUTAJ.

 

Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w Ośrodku Nauki PAN w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 17/19.

Agnieszka Musialska