Wiadomości

Już 27 i 28 czerwca 2016 roku w CBPIO - siedzibie Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, ul. Jana Pawła II 10 w Poznaniu, odbędzie się Konferencja Użytkowników Komputerów Dużej Mocy - KDM 2016 pod tytułem: „W kierunku obliczeń Exaskalowych”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zeszłoroczna edycja konferencji – KDM 2015 zatytułowana: „Aplikacje, algorytmy i technologie KDM” zgromadziła szerokie grono uczestników grantów obliczeniowych, którzy dzielili się swoim dorobkiem oraz doświadczeniami, wspartego obliczeniami z użyciem komputerów dużej mocy.


Również w tym roku, Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe i Rada Użytkowników PCSS zaprasza do sprawozdania z realizacji grantów. Co więcej, zostanie zaprezentowanych wiele ciekawych możliwości wykorzystania nowych zasobów PCSS, oraz konsorcjum Pionier, dostępu do największych zasobów HPC w Europie o mocy 10-20  PFLops.

 

Główne nurty planowanej konferencji to: obliczenia w połączonym środowisku HPC i chmury obliczeniowej, rozwój technologii i aplikacji HPC – prezentacje zaproszone, sesja sprawozdawcza oraz sesja PRACE (Partnership for Advanced Computing in Europe).

 

Zostaną również zorganizowane trzy konkursy: na Najlepszą Prezentację, na Najlepszy Artykuł oraz na Najlepszą Aplikację na systemie Orzeł.

 

Już dziś zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Konferencji.

Wojciech Bohdanowicz